מידברן 2018 – סערת מוחות

מידברן – בית

*

*

השנה בחרתי לתעד בפוסט הזה את תהליך ההתפתחות התודעתי של קהילת מידברן ולא רק את הההכנות  ותוצרי הארוע המסכם ,כדי להאיר הבנה שמה שחשוב איננו המייצגים החומריים הסופיים של העשייה האומנותית (שהרי זו נשרפת ומתכלה , או ניתנת כמתנה למקומות אחרים להינות  ממנה) , וגם לא מרחבי הפעילות החברתית ושיתופי הפעולה המהנים. הם רק הדרך לממש את את המהות האמיתית שלשמה אנחנו עושים את מה שאנחנו עושים. המהות היא ליצור השראה (אש) וללמוד(אוויר)  מהשיעורים בדרך, ההבנות שמתבהרות בנו בתהליך היצירה שמצמיח אותנו ומאיתנו את היופי שמתגלם בסוף למפגש מרהיב של רוח שמימשה עצמה בחומר. גם הארוע המסכם שנה של פעילות  איננו באמת סיום-סוף. הוא רק עוד צעד בתהליך מתמשך של למידה ויצירה , של שינוי והשתנות בתנועה מתמדת

מידברן זה לא ארוע של פעם בשנה. מידברן היא קהילה יוצרת שפעילה כל השנה בכל מרחב וזמן, נותנת השראה לדרך חשיבה והתנהלות קלילה ברוח עשרת העקרונות  > אלו  כללי משחק חדשים הנהוגים במחוזותינו , שמחוללים שינוי בסביבה – בחברה בארץ ובעולם , קהילה שבוראת מציאות חדשה בכל רגע הוויה אצל כל מי שמחובר לרוחות השינויים .
 *
חזון קהילת מידברן :  “לעודד וליצור מרחבים חווייתיים מבוססי השתתפות, המעוררים השראה ומניעים להתפתחות חברתית,סביבתית ותרבותית”
*
ההודעות הראשונות בפוסט הן האחרונות שעודכנו. לראות איך הכל התחיל גלגלו מטה…
*
הדרך למידברן עוברת דרך ארועים קהילתיים קטנים יותר . אטמיע כאן עדכונים המאירים ציוני דרך בתהליך ההתפתחות התודעתי של הקהילה , עד קו הסיום…
*
הילד הפנימי  כולו אוויר- הוא תמיד צוחק ולוקח את החיים בקלילות. כך אני רואה את עדן היום  : נשמה שמחוברת לילד הפנימי שלה למרות שחיה בגוף בוגר כבד ומסורבל, עדיין חיה בו רוח של קלילות וצחוק. תודה עדן על היותך ותרומתך לקהילה . אתה השראה ראויה בתפקיד שבחרת להיות יו"ר עמותת מידברן בשנתיים וחצי האחרונות
——————————

let midburn_go2 from eorion2 on Vimeo.

המחולל

האש היא שמחוללת שינוי ראשונה אבל כדי לממשו נדרש חיבור בין שלושת היסודות: אש מים ואוויר. האדמה משווה תדר למשולש היסודות הבורא וכך המציאות התודעתית שהמצאנו מתגשמת בסוף התהליך מתיאוריה למציאות בעולם החומר- בתוצר עשייה פיזי ממשי. אסביר:
*
המחולל הראשון מיגנט אליו את כל אנשי האש היזמים החלוצים- אלו שפורצים דרך. זו תפקידה של האש- להיות הראשונה שמניעה ומתניעה , שנותנת את הרעיון, יוצרת את הנושא , את ה "מה" .
*
אח"כ מצטרפים המים שאחראיים על מיגנוט ה "מי" – החיבורים הבינאישיים שרוקמים שת"פ. כל הפלאפרים שעוזרים…
*
כך, אחרי מידברן הראשון שברובו זימן את גרעין אנשי האש הראשונים, הצטרפו המים וסחפו איתם את כל האנשים שאוהבים להינות, לשתף, לעזור : בשנים אלו גדלו מחלקות הנוודים וכל שאר תפקידי המים שמסייעים לאש לממש, וכך גם התהוותה הפלאייה החברתית.
*
יסוד האוויר הוא ה "למה" . כדי שהאוויר יתחבר לאש חייבים את המים .
לכן, השלב הבא שהקהילה תעבור אליו בתהליך ההתפתחות הוא הבנת הסיבה : המהות הרוחנית שמבהירה למה אנחנו עושים את מה שאנחנו עושים .
*
אני אשת אש במהותי, לכן הצטרפתי למפגש המחולל הראשון , אבל אני כאן בשליחות של אוויר: ללמוד וללמד תודעה . הקמתי את מחנה הילד הפנימי – מחנה תודעה והפצתי ברוח זרעים לגיבוש לצוות נוודים כשפי אוויר. למה נוודים? כי אנשי אוויר נודדים ממקום למקום עם הרוח ומגיעים לכל מקום שיש בו דרישה אנרגטית להבנה.
*
יש 24 מישורים בבריאה – של אש אדמה ומים. אין מישורים של אוויר משום שהאוויר נדרש בכל מרחב וזמן: ההבנה נחוצה לכולם: לאנשי אש להבין איך לשלוט ביצרים וביצירה שלהם, לאנשי מים – ללמוד לשלוט בתבונה ברגשות ולאנשי אדמה – להבין איך ליישם ולממש בעשייה פיזית
*
שנה הבאה – 2018 ,כבר לא יהיה מחנה תודעה כיוון שזו לא נועדה להיאחז באדמה אלא להפיץ מידע ברוח הקהילה שמקדם הבנה.
*
האוויר זה משהו שלא רואים אבל הוא קיומי : "כמו אוויר לנשימה"
כך היא התודעה : לא רואים עד כמה אנחנו גדלים ומתרחבים כי מה שחשוב זה לא כמה אנשים שותפים למחלקה ואיזה מחנה או מייצג מקימים, אלא מה התדר שאנחנו מהדהדים ועד כמה אנחנו תורמים להעלאת תדרי התודעה הכוללת
*
אז… מתי לדעתכם ינבט גרעין הזרעים שהפצתי ברוח? זה רק ענין של זמן: לא לינארי- כזה שנמדד בשעות ימים חודשים ושנים, אלא כזה שמהווה גל התפתחות 'קפיצה קוונטית בתודעה הכוללת של הקהילה.
*
זה יבוא , כמו קו חרוט על כף יד , זה יבוא , בטוח בעצמו, כאילו היה כאן תמיד וחיכה שנבחין בו.

חגי ומועדי מידברן 

 *
כשהעלייתי פוסט לאוויר באתר שינוי תודעתי ביוני 2012 על עתיד החגים – התחלת הסוף , לא העלייתי בדעתי כמה מהר יתהווה תהליך השינוי למציאות. והנה זה בא : בתמונה מתבהרת ההבנה איך ארועי קהילת מידברן מחליפים את מועדי החגים. בפוסט הסברתי מה הסיבה הגבוהה שמידברן מתקיימת כל שנה בחג שבועות שמהותו תיקון עולם. עממה : אנחנו לא כאן כדי לתקן את העולם אלא לברוא עולם חדש וזה בדיוק מה שמידברן עושה. בראנו חברה שמתנהלת לפי כללי משחק חדשים .
*
אחד הדברים שקרו ב 2012 זה שנמחק המידע בנושאי אדמה ומים מספריות הידע הגבוהות, משמע – אין לנו יותר מחוייבות לתקן קארמות מגלגולים קודמים. . אפשר לשחרר ולוותר על התיקונים. זה רק סרט שרץ בראש שלנו .
*
דיקומפרשין- ארגז החול 

רוחומר – דיקו מידברן 2017

למה ארגז חול?
״ארגזי חול מעודדים את כוח הדמיון של ילדים, בעוד יש להם את האפשרות לבנות הרים קטנים או ארמונות חול,  להשתמש בצעצועים דמוי משאיות, כלי ציוד מכני הנדסי, אתים ודליים, במטרה להעביר את החול ממקום למקום ולחפור בורות ולקבור עצמים. במילים אחרות, החול הוא אמצעי איתו הילדים יכולים לחקור, לבנות ולהרוס בעולמות מדומים בני שלושה מימדים". 
(מתוך ויקיפדיה, הגדרת "ארגז חול").

השנה בארגז החול נהיה אנחנו ילדים המשחקים בחול. בעזרת הדמיון נבחר כיצד לצקת תוכן לארגז החול וכיצד לשחק בו, האם לבנות בו, לחפור לתוכו, לנוח עליו או לפזרו לכל עבר.

אז לפני שנצלול פנימה, נתרגש ונתחיל לחוש את מגרש המשחקים, בואו ניקח שניה לחשוב – מה המשחק, האינטראקציה או הגיפטינג שנביא לארגז החול? איך אנחנו מפיחים בו חיים?

( תמונת הענן מתוך שרשרת עננים שקשטה את מחנה הילד הפנימי , מידברן 2017. הנה המילים שכתבתי מהדהדות לדיקו גם בלי שאהיה נוכחת שם פיזי. אני שם ברוחי = בתודעת הקהילה  )

כאמל ברן 2017 .

לא מתחילים ארוע בלי לבחור את התמה , את ה "מה" > הנושא : Resonance = תהודה

מעוררת השראה? פילוסופית? מעיפה לכם את המח? סתם פלצנית? מה דעתכם על התמה של הגמל?  "הגמל הכין הסבר מעמיק ומרגש, אבל אז עצר וחשב- רגע. בואו נשמע אתכם. אז מה זה רזוננס בשבילכם? מה אתם מדמיינים כשאתם חושבים על תהודה? לאן זה זורק אתכם? למה בחרנו בתמה הזו? ואיזה אמנות מטורפת בא לכם לעשות כשהמילה רזוננס מהדהדת לכם בראש?

אז ככה , היות ושאלתם… זה מה שמהדהד  לי בראש:
הדהוד הוא רטט בין מיתרים שמעביר באוויר תדרים באורכי גל שונים

אחד הדברים שאני אוהבת ומעריכה בדרך ההתנהלות הקהילתית הוא שדברים לא מונחתים מלמעלה כרעם ביום בהיר (כמו שאנחנו מכירים בממשלות ותאגידי ענק). אין אדם או גוף ריכוזי שהוא היחיד שמקבל החלטות ללא שיתוף והשתתפות צוותי המחלקות ותמיד הדיונים פתוחים לחברי קהילה להשמיע דעתם גם אם אינם אחראיים על תפקיד רשמי מוגדר. אפילו הכאמלברן שהוא ארוע קטן, גם אם התמה שלו נבחרה ע"י צוות הפקה מצומצם, עדיין- לפני פרסום סופי של מהות התמה – נשלחת קריאה לכל הקהילה שמזמינה מידברנרים שיש להם מה לתרום לפיתוח הלך הרוח הרעיוני

(יש בקהילה מי שיחלקו על דעתי , כי תמיד יהיו אנשים שיהיו להם טענות, אבל מהכרות אישית קרובה עם הנפשות הפועלות אני יודעת שמי שבאמת רוצה להיות שותף להחלטות ולהשפיע- הדלתות פתוחות בפניו. סתם להתלונן- לא תמיד, אבל מי שבאמת רוצה לעשות ולשנות – לוקח אחריות ועושה)

*

כדי להמחיש לכם איך חושב יוצר ופועל ראש של מידברנרים:  כמה משפטים מתוך הפרסום של הארוע (14/9/17)  ואחרי הציטוט הסבר "דבר תודעה" …

"זהו קול קורא לכל העדר: מריחות את הגמל? … הנה הגיע הזמן הזה בשנה שאת צריכה להסתכל עמוק עמוק פנימה ולהקשיב לגמל הפנימי שלך… הגיע הרגע להעלות גרה ולהוציא לפועל את כל החלומות והיצירתיות המתפרצת שמלווה אותך כבר חודשים.. לא יהיו סופות חול ולא יהיו גמלים!!! אבל תהיה אומנות מטריפה ולוקיישן משגע!"

  • אז ככה: נכון שהמילה "עדר" לא נשמעת טוב ובמידברן , כמו בכל קהילה, יש אכן מסה של אנשים שמתנהלים כעדר. אמנם עדר שמקדש את ערך השונות הרדיקלית וחופש הביטוי הרדיקלי, אבל מעבר לשונות החיצונית, יש תדר תודעתי כולל באוויר- באווירה  , יש איפיון בסיסי שמשותף להלך הרוח הכולל שמקורו במהות היסודית של הנשמה של אותם אנשי אש : בוער בהם יצר היצירה להמציא חדשנות רדיקלית. יחד עם זאת, הרוב המכריע עצמאים לא רק בהסתמכות העצמית הרדיקלית בשטח אלא גם עצמאיים בדעתם ויודעים להפעיל שיקול דעת תבוני  (לא תמיד… אבל הם בדרך…לרובם יש פוטנציאל של ראש פתוח ואומץ לבחון את מערכת האמונות שלהם מחדש)
  • דבר שני: השימוש בלשון נקבה  מאפיין את הבחירה של הקהילה להכיר ולהוקיר בערכן ותרומן של נשים ביצירה, בעוצמה שלהן לברוא מציאות בשילוב של אש התשוקה עם " ה" הידיעה שיש לבינה נשית  . זה סוג של תיקון- מהפכה, אמירה שמהדהדת תדר של שינוי הקדימות שעולם המיינסטרים נתן למין הגברי ככזה שמכריע.
  • דבר שלישי שאני אוהבת אצל מידברנרים זה את החיבור לחושים הפנימיים.: הם מסוגלים להריח תהליכים לפני שהארוע התקיים- הם כבר חשים אותו מגיע
  • דבר רביעי: קל להם לשנות מקום כי המהות היא ברעיון (אש) ובחברה (מים) ולא במקום הפיזי(אדמה)  : למרות שבמקור הכאמל ברן התקיים בדרום במדבר, אין שום בעיה להעתיק אותו ללוקיישן בצפון כי מה שמשנה זה לא המקום הפיזי אלא רוח הארוע וחברי הקהילה שיוצרת אותו
בחירת תמה – סערת מוחות

אני גאה להיות חלק בקהילה שבוחרת ב "מה" , במהות האידאית  ולא ב "מי"  (כמו בבחירות לפוליטיקה הארצית)

סערת רוחות : הרוחות סוערות בקהילה . אני מאחלת ומייחלת שקהילת מידברן הישראלית תדע ב 2018 להוציא עצמה מלב הסערה ע"י סיעור מיטב המוחות שיודעים לחשוב בשיקול דעת תבוני ולהקדים מחשבה (רוח) לסוף המעשה (חומר)
*
הדבר הראשון שעושים כשרוצים לברוא מציאות, הוא לבחור את ה "מה" = התמה = הנושא, מה אנחנו רוצים ? מה היעד? הייעוד? 
 *
את כל אלו בוחרת אנרגיית יסוד האש, היא הסטרטר שמניע ומתניע את ההתפתחות בכוח הרצון. מידברן 2018 מתחילה להתהוות מהנקודה הזו שהקהילה בוחרת תמה : את המהות שתהווה הנושא שאותו אנו רוצים לראות מתגשם במציאות פיזית. ככה זה מתחיל: (תאריך היעד- 14-19.5.2018 )
*
*
תמה היא כמו חבל אליו מחוברים כל האלמנטים המרכיבים את האירוע. היא נושא או קונספט שמייצר מסגרת השראתית, תודעתית ופילוסופית, היא גם המעטפת והיא גם הזרע לתוכן. התמה מתווה קו שעובר דרך כל אספקט של האירוע ומחבר את כל האלמנטים לכדי יצירה אחת כוללת ושלמה, יצירה שרוח התמה עוטפת אותה ומקיימת אותה בתוך משמעות והבנה משותפים של כל המשתתפים. התמה מנחה ומעוררת השראה ליצירת האמנות באירוע.
***

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *