הרוב לא קובע

מי שקובע ומשפיע הכי הרבה על תהליכי שינוי והתפתחות הם  האנשים הקיצוניים שלא חושבים  כמו כולם  . חוכמת ההמונים תופסת לגבי הרוב, אבל הרוב לא קובע

ההמונים  לא  כאלו חכמים , מסתבר

*

לכל ההולכים שבי אחר "דעת הרוב", עצרו שניה וקיראו את דבריו של ד"ר אפי הרנוי."מי שחושב שהרוב צודק פשוט שילמד היסטוריה !!!!!
אברהם אבינו יצא מבית של עובדי אלילים ניפץ אותם ויצא לדרך אחרת, אז הרוב צדקו ?
לוט ניסה להזהיר מהאסון המתקרב וחטף שיימינג, חז"ל מספרים שאפילו החתנים שלו צחקו עליו, עזב עם אישתו ובנותיו ואז האסון הגיע, אז הרוב צדקו ?
נוח ניסה להזהיר וחטף ועזב עם שלושת בניו ואז האסון הגיע, אז הרוב צדקו ?
יונה הנביא ידע שיחטוף וניסה לברוח מזה ולא עזר לו, הזהיר, חטף, עזב ואז האסון הגיע, אז הרוב צדקו ?
במצרים עבדו עם שלם עם הראש באדמה וקיבלו את המצב הקיים כמו שהוא עד שהגיעו שני מטורללים, אחד מהם מגמגם, ועשו מהפך, אז הרוב צדקו ?
80% מהעם נשארו במצרים והתבוללו ומתו (לדעת המחמירים 98%) רק 20% יצאו משם בדרכם להפוך לעם ולקבל את התורה, אז הרוב צדקו ?
במעמד הר סיני 11 מ- 12 השבטים השתתפו בחטא עגל הזהב, אז הרוב צדקו ?
חנוכה, היהודים קיבלו את שלטון היוונים, חלקם אפילו המירו את דתם, הורידו את הראש ורק קבוצה קטנה יצאה לעשות מהפך, אז הרוב צדקו ?
אותו דבר קרה גם עם הרומאים שגזרו גזירות ורוב העם שתקו וקיבלו וחלק המירו את דתם והקבוצה הקטנה היא שעשתה את המהפך. אז הרוב צדקו ?
גם פורים, בפרס כל העם קיבל את מרות אחשוורוש, עד ששניים, דוד ואחיינית עשו מהפך, אז הרוב צדקו ?
אפשר להמשיך ולהפליג עוד ועוד ועוד, וחז"ל אמרו שההבדל בין דג חי לדג מת הוא שהדג המת תמיד הולך עם הזרם !
גם בשואה, היו סימנים ואזהרות לפני הבחירות של ינואר 1933, היו סימני אזהרה אחרי, אנשים ניסו להזהיר ואחרים לא רצו להקשיב, אז הרוב צדקו ?
אגב המילה קונספירטור הוטבעה על ידי הסי. איי. איי. כשקבוצה קטנה של עיתונאים רצו בשנות ה-60 של המאה שעברה לחשוף את המבצעים השחורים שלהם, והארגון פעל להפוך את העיתונאים לבדיחה, ובסוף התברר שהם צדקו לאורך כל הדרך, אז האם הרוב צדקו ?
אומר הפלא יועץ:
ולמה הדבר דומה, לדבר שתשעים ותשעה רופאים אומרים עליו שאינו מזיק, ואחד אומר שיש בו סכנה ופקוח נפש אם יאכלנו מי פתי שלא יחוש לסברתו. הא ודאי פשיטא שכל בר דעת יאמר, מה לי ולצרה הזאת לכנס בספק סכנה, שב ואל תעשה עדיף.
ההיסטוריה מלאה הוכחות שבד"כ המושחתים מצליחים בגלל עדר הכבשים שמורידות בפניהם את הראש ועושות מה שאומרים להם ואלה בד"כ הרוב, הם אלה שנשלחים להילחם במי שמעז לעמוד איתן ולצאת להילחם נגד השחיתות ובד"כ אלה קומץ בלבד."

*

מגפת הקורונה – ומה אם רוב העולם טועה ?

הרוב קובע? (מאמר דעה) / נירה יקואל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *