הבדל בין תבונה וחוכמה

חכמה מאפשרת לנו להצליח לפתור בעיות על סמך מידע חיצוני, התבונה מאפשרת לנו להצליח להימנע מהן באמצעות ידע פנימי.

חוכמה מבוססת על מידע  נרכש מההמון בסביבה החיצונית .
תבונה מבוססת על ידיעה פנימית שצרובה בנשמה,מונעת מהתפתחות תודעתית שנמצאת בתוכנו ונותנת את האפשרות לקחת רסיסי ידע ולפתח את עצמנו מהם, לחזות דברים: לנחש, על בסיס חיבור לחושים הפנימיים, כמו לדעת משהו גם "בלי לדעת" , כי מדובר בידע שצרוב בתודעתנו כבר מגלגולים קודמים ואנחנו משתמשים בו כדי להרחיב ולהתרחב אל מעבר לנגלה לעין, אל מרחבים תודעתיים שנסתרים ממודעותנו הארצית ומחברים אותנו למאגרי המידע הבריאתי הכולל בספריות הגבוהות.

ההבדל בין ידע ומידע

כשההיגיון נכנס לתמונה – החשש מתגבר

כשנפגשים עם תהליך לא מוכר, הילד הפנימי לא מסוגל לבטא פתרון נכון מכיוון שהחלק הזה לא נחתם בתסריט שהנשמה בחרה ולא כתוב בספריות התודעה הגבוהות, יש חלל ריק ולתוכו נדחף ההגיון.  אנו מתחילים לבדוק את התהליך בעזרת ההיגיון: זו מערכת שנותנת אפשרות להתפתחות ארצית. הגיון הוא דבר נרכש.  הוא יוצר את השכבות שבו, בעקבות נסיונות והבנות מצטברות ולכן אינו מסוגל לתת מענה לתהליך לא מוכר.

ילדעים נולדים יודעים. הידיעה הפנימית צרובה בתודעתם,חתומה בנשמתם. הם ירדו איתה  downloaded. מוטב שנלמד אותם לקבל מידע מבפנים ולא לשנן ידע חיצוני

לירי בר "ידע זה כוח" / פואטרי סלאם נוער

נערה שחשבה שידע זה כוח והבינה שזה לא…  הכוח האמיתי איננו באדמה : בין אם מדובר בכוח פיזי או בכוח ידע שמקורו בספרים/אינטרנט/מקורות מים- נרכש מאנשים אחרים. הכוח האמיתי נמצא באוויר ב תבונה = הבנה גבוהה איך להימנע ממצבים כמו אונס למשל (בקישור לפוסט הזה תוכלו להתחיל להבין מה הסיבה גבוהה לדבר הזה ולמה דברים כאלו קורים)

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *