טיוטה: משפחה

הטקסט בפוסט הזה נכתב כהגיגים. הוא עלה לאוויר בתאריך 25 באוגוסט 2013 ללא הסבר תודעתי מדויק. הטקסט המצ"ב נכתב כטיוטה ללא פירוט הבנות ,אלא תיעוד מידע ראשוני גולמי בלבד. אין לראות בו פוסט ככל הפוסטים .

משפחה כן בוחרים / אמיתי מגד

אנחנו יכולים להיות קורבנות של העבר שלנו, כלומר, להיות בתגובה אליו, או שאנחנו יכולים לאפשר לעבר שלנו, גם הרחוק וגם הקרוב, לתמוך בביטוי ובהגשמה של הרצון הפנימי והעמוק שלנו. 

 

זו הבחירה שיש לנו. 

 

או להגיב דרך דפוסים, באופן מכאני ואוטומטי ,למה שהחיים הציגו ומציגים לפנינו, או להפוך את מה שהחיים הציגו ומציגים בפנינו למקור של אנרגיה, כוח, התלהבות ויצירתיות לקראת הביטוי האוטנטי של רצוננו בעולם. 

 

אולי אין לנו אף בחירה אחרת חוץ מזו. 

 

איך עושים את זה? על ידי כך שבוחרים בעבר שלנו, בחיים שלנו, ובמיוחד במשפחת המוצא שלנו, מחדש. עם כל הלב. נפתחים למשפחת המוצא שלנו, להורים הבעייתיים שהיו לנו, לזכרונות, ליחסים, לחלוטין. ללא גרגר של התנגדות. מסכימים להפגש עם הגורל שלנו בפתיחות מלאה, בקבלה, באהבה. 

 

הבחירה במשפחה שלנו, בהורים שלנו, היא מפתח ענק. זהו סוד שמור בכספת שמעטים מכירים. סוד שאף אחד לא ממש שומר, אבל גם כמעט אף אחד לא שש לגלות. אני לא לגמרי מבין מדוע. 

 

אתם מבינים? יש לנו מפתח ביד. מפתח לאושר ולהגשמה עצמית. לעיתים, אני עצמי שוכח שיש לי אותו. אבל כשאני נזכר, אני מתמלא בפרץ אדיר של אנרגיה. מדוע אנרגיה? פשוט כיוון שהגורל שלנו הוא בדיוק זה, הוא מקור לאנרגיה שלנו. אם אנחנו מתנגדים לגורל הזה ומייחלים לגורל אחר, האנרגיה הזאת מפסיקה לעמוד לרשותנו. אם אנחנו מסכימים ונפתחים אליו, הוא מעניק לנו את עצמו כמתנה. 

 

אין זה בכלל משנה מה קרה בילדות שלנו. אין זה משנה אילו הורים היו לנו. אין זה משנה אלו טראומות וקשיים חווינו שם. ברגע שאנחנו מוכנים לחבק את הגורל שלנו, את ההורים שלנו, את העבר שלנו, הגורל הזה הופך למקור של אנרגיה אדירה שדוחפת אותנו קדימה לביטוי אוטנטי ויצירתי. 

 

ובמילים אחרות: 

 

הנאמנות שלנו למשפחת המוצא שלנו, המעורבות שלנו בתוך יחסים משולשים, הפלונטרים הרבים שאנו נמצאים באים וההשלכות שהסכמנו לקחת על עצמנו, כל אלה כובלים אותנו בהתנהגויות, רגשות ומחשבות שאינם באמת שלנו. 

 

ישנה דרך אחרת, משוחררת ובריאה, להיות בקשר ולאהוב את משפחת המוצא שלנו. דרך שאינה כובלת אותנו אלא משחררת אותנו. דרך שדרכה משפחת המוצא שלנו הופכת מהכלא שלנו למזון לנפש שלנו. למשהו שמעשיר את חיינו. 

 

הצטרפו לסדנת "משפחה כן בוחרים": תהליך חוויתי ורב עוצמה שבו תינתן לכל אחד מכם האפשרות להתנסות בבחירה מחודשת של משפחת המוצא ושל הגורל שלו ולהתנסות באפשרויות שבחירה כזו מביאה. 

 

בסדנא נשתמש הרבה בכלי של קונסטלציה משפחתית (מעין פסיכודרמה עם נציגים מהקהל המייצגים את בני המשפחה). נשתמש גם בכלים שאמניים לפתיחת הקשר שלנו עם האנרגיה והכוחות של משפחת המוצא שלנו. נשתמש בנשימה ובכלים מתוך הביואנרגיה לפתוח את הגוף לזרימה מלאה וכמו כן ינתנו הרצאות (קצרות) המבהירות את האופנים בהם אנו עלולים ל"הסתבך" עם משפחת המוצא שלנו והדרכים שבהם אנו יכולים לשחרר את עצמנו מהתסבוכת הזו.

תגובה אחת בנושא “משפחה”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *