מעגל הקשבה one billion rizing

הפוסט הזה הוא הזמנה פתוחה לכל קול להשמיע ולשמוע, להקשיב ולשדר את התדר שאת/ה רוצים להדהד מכם לעולם בכל הקשור לשינוי שנשים מניעות לקידום שלום בין המינים ומניעת אלימות ,  עם וגם בלי קשר לארוע one billion rizing

כולנו מקשיבים,הבריאה שומעת. שדרו… הגיבו, שתפו והשתתפו, הפיצו לכל עבר . זו לא רק זכות, זו חובה! זו הבמה שלכם.  its show time …  

ממליצה לקרוא בתגובות את "היום שאחרי" 

 

 

 

 

 

ב – 14/2/2013 , רעדה  האדמה  לקול רקיעתן של נשים בכל העולם שבחרו לחולל שינוי. להניע ולהתניע את גלגלי ההתפתחות , לרקוד אותו בגופן, להשמיע קולן.

באותו ערב נראתה לעיניי כל עוצמתם של הגברים הבוחרים להכיר באנרגיה הנשית שבהם ככזו שנועדה להעיר ולהאיר את המקומות החשוכים.

יום האהבה , היה חגיגת בריאת עולם חדש, כזה שבו אנרגיות האש והאוויר הזכריות התמזגו בתוך כל אחת ואחד מאיתנו יחד עם אנרגיות האדמה והמים  הנקביות .

והתחילה להתהוות  מסה קריטית בינ"ל מסוכרנת  להבנה ושלום – השלמה בין המינים. 

בכל רחבי הארץ והעולם התקיימו ארועי ריקוד פלאשמוב  , סדנאות תנועה ומעגלי הקשבה שפתחו פתח עבורנו להשמיע קולנו, כל קול, כל גוון, כל שוני, כל הבדל – מבורכים. הם המתנה הייחודית שיש לנו לתת לעולם. קיבלנו מימון אנרגטי לממש את הייעוד שלנו כמפלסי הדרך לשינוי. עכשיו הזמן לספק את הסחורה. 

 זו זכות גדולה עבורנו לקחת חלק בהתהוות המרגשת והעוצמתית של תהליכי השינוי .יותר מכך: אין זו רק זכות אלא חובה!

נשמתנו בחרה ונבחרה לחיות כאן בתקופה המיוחדת הזו  כי אנחנו הנשמות האמיצות ביותר שחיו כאן ,אי פעם, כבני אנוש בגוף פיזי בכדה"א.  אם לבחירות שלנו לא היתה משמעות – לא היינו כאן. אנחנו כאן וחובתנו, חובתנו!!! להשמיע קולנו. 

***

התפתחות מחייבת תנועה, מחייבת לזוז ממקום אחד למקום אחר. לשחרר את ההיאחזות בקרקע ולרחף לרגע כדי לעבור למקום אחר.

כשמדובר באדמה- בגוף הפיזי שלנו-זה קל, לנוע לקול צלילי המוזיקה -המים, אנחנו יודעים לעשות זאת מצויין.  אנחנו מכירים את התנועה,

אבל כשמדובר בלהזיז את כל מערכת האמונות , את כל תפיסת העולם שהתחנכנו עליה, זה כבר קשה. 

אנרגיות  האש והאוויר שמביא איתו העידן החדש מהירות ועוצמתיות. את קצב האדמה (החומר-הגוף ומסגרותיו) האיטי אנחנו מכירים, אנחנו גם מיומנים בלזרום עם המים  (רגש), אבל את האש שמדליקה בנו את יצר היצירה אנחנו לא מספיק מכירים. עד היום לא נתנו לה מספיק מקום בחיינו כי תמיד הזהירו אותנו שהאש מסוכנת. לא סיפרו לנו שבכוח האש לברוא מציאות, שהיא המניעה ומתניעה כל מחשבה כל פעולה,כל בחירה בחיינו. נטעו בנו את האמונה שבורא עולם הוא מי ששם גבוה בשמים,רם ונישא ומחקו מתודעתנו את הידיעה המזוקקת את היותנו תודעה בוראת. כל אחת ואחד מאיתנו הוא בורא/ת עולם. לא פחות. קול הסמכות החיצונית שבחרנו להישמע לה כיבתה את הניצוץ האלוהי שבעיניינו.

גם את שפת האוויר איננו מכירים. זו הבנה תודעתית שקשה לנו להפנים, זה תדר שמוחנו מתקשה לפענח את הקודים שלו. אנחנו לא רק לא מבינים אלא גם לא רוצים תמיד להבין. יותר קל לנו להשאיר את האחריות אצל ההוא וההיא וההם, שמנהלים אותנו, כי כשאתה מבין למה דברים קורים כמו שהם קורים, אתה כבר לא יכול יותר להמשיך לחיות את שגרת חייך.הקול הפנימי שלך לא נותן לך מנוח. הסקרנות הורגת אותך . משהו בכל תפיסת קיומך מתערער ומטלטל את היותך. אי הוודאות מפנה מקומה לוודאות חדשה, אבל רק אחרי שמעיזים לשחרר את האחיזה באדמה ובמים שנלווים אליה.  כדי להבין, עלינו קודם כל לחשוב חשיבה עצמאית , להטיל ספק, לשאול, להעיז לבחון מחדש. רק אחרי ש"נאבד את הדעת" , נחווה את החלל הריק שמביאה איתה חוסר הוודאות, רק אז  נוכל להיפתח לוודאות חדשה. 

***

ארועי one billion rizing  נועדו כפי שהגדירה זאת יוזמת הארוע הבינ"ל  למטרה הזו: 

 
כל קול, גברי או נשי רגשי או תודעתי ארצי או רוחני,מקומי או גלובלי,פיזי או וירטואלי – יהה אשר יהה , ראוי שיישמע . 
ביום חג האהבה הזה משלימים עם מי ומה שנועדנו להיות- עם אנרגיות האש והאוויר הזכריות שבנו שיתמזגו לאחדות הרמונית עם אנרגיות האדמה והמים הנקביות.
 
הדרך של כל אחת/ד מאיתנו  שונה, אבל המהות חייבת להיות אחת: רצון להניע שינוי וליצור התפתחות, גם במחיר עימותים וחילוקי דעות , אין מה לעשות, שינוי  חייב לעבור דרך אזורי אי הנוחות

 

המלחמה האמיתית איננה בין נשים קורבניות לגברים אלימים.  המלחמה הנצחית היא

מלחמת האור בחושך

והיא מתקיימת כל יום וכל דקה בתוך כל אחת ואחד מאיתנו. מטרת האור- ליצור התפתחות ומטרת החושך לעצור אותה. תופעת האלימות, עם כל השליליות שבה איננה החושך. היא מקדמת התפתחות וזו סיבת קיומה.  החושך הוא הפסיביות שלנו, הבחירות שלנו למנוע ולעכב התפתחות ע"י דאגה לחיים מאוזנים באזור הנוחות. שום שינוי לא יכול לקרות כל עוד הכל סבבה לנו. מתוך הקושי נוצר הרצון לשנות. ברגע שאנחנו קמים ועושים , לא משנה מה, כל אחד את מה שנכון עבורו, אבל מפעילים רצון פעיל לשינוי – ניצחנו עוד קרב במהלך האינסופי מול החושך. 

*
את ארועי הארץ יזמו  חברי  "תדרים בתנועה". הם עמלו רבות להפקת 10 ארועים מסוכרנים בו זמנית בכל הארץ ועל כך תודתי והערכתי  להם אישית .
על מנת להניע שינוי גדול מספיק בתפוצה רחבה ,  יצאה קריאה למנחות ומנחים מכל הארץ להצטרף. אני בחרתי להיענות לקריאה  עוד טרם ידעתי במה מדובר. בהתייעצות זריזה עם החושים הפנימיים שלי הבנתי שיש לי חלק בהתהוות הזו ונוכחותי נדרשת. אני יודעת ש נשים נועדו ליצור שינוי וברור לי תפקידי בהעצמת נשים לממש את ייעודן.   (כמי שחיה בגוף נשי – כאמא אדמה ומים, אבל עם דומיננטיות של אנרגיות האש והאוויר הזכריות).
 
לאחר מפגשי ההכנה  של צוות המנחות הבנתי כמה הבחירה שלי משמעותית ואיזה מאמץ היא דורשת ממני ומהשותפות למשימה. התדרים ששודרו במפגשים מקדימים אלו לא תאמו את התדרים שאני מהדהדת מתוכי, אבל עדיין היה לי ברור שקולי ראוי וצריך להישמע.  ההנחיה הראשונה  שהתבקשנו לפעול לפיה היתה הקשבה ללב- מה אני מרגישה: לחבר נשים לחוויה הרגשית האישית שלהן את הנושא . כבר כאן מצאתי קושי משום שדרכי להניע שינוי עוברת דרך חיבור לחושים הפנימיים  ולא ללב, להקשיב לקולו של הילד הפנימי=הנשמה ,להבין את עולם הסיבות הגבוה- למה דברים קורים כמו שהם קורים,  ולא לאפשר לרגשות לנהל את הבחירות שלי. חיבור לרגש הכעס והכאב יוצר לדעתי חווית קורבנות ומטרתי להעצים נשים ולא להזדהות עם המקום הקורבני שהיו בו. 
 

 
 
מאחלת לכולנו להצליח לאהוב מהראש ולחשוב מהלב,זו מגמת השינויים. לא לאפשר ללב להוביל את האהבה אלא לאהבה להוביל את הלב. לאן? להבנה!
 
בסדנה היה קטע שבו נשים כובלות עצמן בחבלים ובתהליך הריקוד משתחררות ויוצאות לחופשי . החיבור שלי לארוע לא הגיע מהמקום של הכבלים הפיזיים והרגשיים  וגם לא התחברתי להאשמת הגברים כאלימים ופוגעים. אני מאמינה שזו אחריותה של אשה לדעת מה היא מאפשרת ובמה היא בוחרת וכשנשים יממשו את ייעודן ויקחו יותר אחריות על הבחירות שלהן, הגברים לא יעשו זאת. ההבנה שבתוך כל אחת ואחד מאיתנו יש גם את האנרגיה הנשית וגם את האנרגיה הזכרית  והשלום בין המינים קיומי לנו כדי להיות שלמים עם מי ומה שאנחנו, היא חשובה. יותר ויותר נשים מתעוררות להכיר באנרגיות האש והאוויר הזכריות שמניעות אותן ויותר ויותר
גברים בעידן החדש מתחברים לאנרגיה הנשית שבהם. זו מגמת השינויים. טשטוש הגבולות בין המינים. 
 
החיבור שלי לארוע היה מחווית דיכוי עצמי תודעתי שאני כבלתי עצמי אליה מבחירה. אסביר: כל עוד חייתי 40 שנה בעידן הישן, לא יכולתי להשמיע קולי ולתת מאיכויות האש והאוויר שבי לעולם משום שתודעת האנשים היתה חסומה בפני התדרים האלו. כך, חייתי כחייזרית על הכדור הלא נכון, זרה ומוזרה, לא שייכת לא לכאן ולא לשם. היום אני יודעת שזה כן הכדור הנכון ועכשיו- עכשיו בדיוק הזמן הנכון לממש את הייעוד שלשמו אני כאן: ללוות נשים ואנשים,ילדים בכל גיל בתהליך שינוי תודעתי , במעבר מתודעת אדמה ומים לתודעת אש ואוויר . בשבילי היום להשמיע את קולי משמע להניע מתוכי את האומץ לדבר את מה שעדיין מאד לא מקובל , קול שעורר גלים ויצר אדוות של התנגדות נוכח האמת שלי אצל נשים שמונעות מחיבור  חזק לרגש : נשים שנפגעו מהאמירות שלי , משום שלא הבינו אותן. ככל שנבין יותר – נירתע ונפחד פחות. 
 
עבור חלק ממארגני האירוע לשחרר את השליטה בתכני הסדנה ככזו שחייבת להיות אחידה בכל הארץ – מכוונת לתדרי הלב, היה ועדיין קשה. הם תיכננו להעביר תדר מסויים והנה אני מגיעה ומשבשת את התדרים. מפריעה לקליטה. למה? כדי לעורר אנשים להפעיל שיקול דעת עצמאי. לא תיכננתי את זה במודע מראש, אבל כך "יצא", ברגע שאחד המנחים תייד אותי " נעמה היא ה truble maker"  שלנו , זה מה שיצא ממני. חשוב שנזכור איזה כוח יש למילים בבריאת מציאות . מה שמשדרים לבריאה – היא מחזירה כהד.  ברגע שנבחר לראות ב"בעיה" אתגר התפתחותי – יהה זה רגע התפתחות משמעותי, עוד קפיצה קוונטית באבולוציה האנושית. לא פחות.  
קיבלתי הודעה שיש כוונה לא לאפשר לי להנחות מעגל הקשבה בארוע   כי "יש חשש " שאעביר מסרים לא נכונים שלא משתלבים בתדרי "תדרים בתנועה"
אין מצב שקולה של אשה שבחרה להשתתף בארוע הזה מתוך כוונה להשמיע קולה לשינוי לא יישמע. תדרי התודעה החדשה מהירים ועוצמתיים, חוצים גבולות מקום וזמן ונפוצים לכל עבר. אף אחד לא יכול להשתיק קול שבוחר להישמע. בכל מקרה – הבנתי שאני ורק אני אבחר אם ואיך ואיפה להשמיע קולי.  זו אחריותי, חופש  איננו מתנה אלא בחירה. אני לא צריכה לקבל אותו. אני צריכה לבחור לקחת את מה שתמיד היה ויהיה שלי, רק שלי . עליי לדרוש, לבקש, ליצור -לקבל אותו, בהשלמה , עם הטוב והקשה שבו. עסקת חבילה. 
freedom is not a gift given but a choice made. it is a heavy burden for the spirit to  carry along the way
 
 
מי שרוצה להיות שותף/ה לשיח לא פשוט  אבל חשוב ומרתק מאין כמוהו שהתקיים ברשת הפייסבוק ביני ובין שתי נשים מקבוצת "האוהל האדום" מוזמן לקרוא את התיעוד בתגובה לפוסט 
 
 
עוד תוכלו להרחיב תודעתכם בפוסטים הנ"ל. בכל אחד מהם מוטמעים המון סרטונים מעירים ומאירים ששווה מאד מאד לראות. לקט משובח ומהותי, משמעותי!

 נשים נועדו ליצור שינוי  

 

6 תגובות בנושא “מעגל הקשבה one billion rizing”

 1. למה נשים הן שנועדו ליצור את השינוי לשלום בין המינים

  האנרגיה המינית חזקה יותר אצל גברים מאשר אצל נשים.

  כל מערכת המין נוצרה בתחילה למטרת התרבות האדם. יהוה ברא את אדם וחווה אבל לברוא אנושות שלמה זה יותר מדי אנרגיה, אז הוא יצר מנגנון התרבות עצמאי בין הגבר והאישה. עד כאן טוב ויפה. ואז… בני האנוש גילו שאפשר להשתמש במין לא רק לרבייה אלא גם להנאה. מי שעוד עלה על הקטע הזה היה ה"חושך" שהבין שאם האדם גילה דרך לבזבז אנרגיה על מין רק לשם הנאה וללא שום מטרת התפתחות, הרי שזהו יעד מצויין עבורו לנצלו, כי הרי מטרת החושך לעכב ולעצור כל התפתחות.
  היות ואצל גברים יש מנגנון מובנה של דחף מיני חזק מאד, הם נוטים לבזבז בדרך זו הרבה אנרגיה ולכן פחות מפותחים תודעתית. זה לא שהם פחות חכמים מהאשה, כי גם אדם אכל מפרי עץ הדעת, אלא שהם-הגבר, מבזבז המון אנרגיה על מין והאשה שומרת את האנרגיה שלה למטרות התפתחות תודעתית באמצעות הבינה הנשית שלה . גם בה יש את האש – את היצר , אבל הוא מכוון ליצירה של חיים חדשים,של הבנות תודעתיות חדשות ולא מבוזבזת על מין.
  גברים שמשתמשים באלימות פיזית במין – עוד פחות מפותחים.
  כך, אפשר להבין למה במערב שבו האנושות יותר משכילה , יש פחות מין שהוא רק למטרות הנאה בקרב צעירים משכילים, וגם פחות ילודה. נשמות הילדים בעידן החדש לא רוצות להגיע להורים שאינם מכוונים על תדרי העידן החדש, כי הם לא יבינו אותם ולא יתמכו בהם במימוש התסריט.
  במדינות לא מפותחות יש יותר ילודה אבל הילדים לא חיים הרבה שנים, יש אחוז תמותה גבוה כי אלו נשמות שאין להם הרבה מה לעשות כאן אחרי שהשלימו את תסריטי המים והאדמה הם עוזבות בפתחי יציאה שונים כמו מחלות וכל מני…

 2. נעמה תודה.שמחה שהיית.הערת אותי למקום מיוחד ופתאום הבנתי את הכיוון שלי..יותר טוב.עדיין במחשבות. מי הרגש מושכים למטה והנשמה שואפת להתרומם מעלה.לו יהי..

  1. יעל, תצליחי להתעלות מעלה מהר יותר ככל שתשחררי את המשקל העודף שמכביד את תנועתך: את מטעני הרגש שאת נושאת על כתפך ומושכים לאדמה.

   כשאת כותבת "לו יהי", את מכוונת לעתיד , משמע שהתדר איננו נוכח בחייך בהווה . בקשי בלשון עבר, משמע שמהשביקשת כבר התממש ברגע שביקשת אותו בתודעתך.

   מוזמנת להיכנס לפוסט : איך לבקש כדי שיתממש

   http://shinuytodaati.co.il/a2-air/%D7%90%D7%99%D7%9A-%D7%9C%D7%91%D7%A7%D7%A9-%D7%9B%D7%93%D7%99-%D7%A9%D7%99%D7%AA%D7%9E%D7%9E%D7%A9-2/

 3. הקמתי מעגלי הקשבה כבר ב1990. אני קראתי לזה משחק ה"הצעות".במסגרת ביה"ס לאהבה (כבובת למעלה).

  אני רואה אצלכם נסיון דומה. ההבדל הגדול בינינו שאני עושה את זה מתוך אהבה ובהתנדבות ולא מחייב בסכומים שפה מדובר.

  רוצים לשוחח ?

  1. מאיר שלום.

   אין לי מושג על מה אתה מדבר ונראה לי שאין לך מושג על מה אתה מדבר.

   כל הארוע one billion rizing מתחילתו עד סופו אורגן בהתנדבות, כולל 4 מפגשי הכנה של צוות המנחים, אולמות הארועים, האוכל, סדנת התנועה,הפרחים, הצלמים,המוזיקה, השווק,הכל בקיצור.

   אם כוונתך לתשלום הכספי שאני מקבלת תמורת ליווי תהליכי שינוי אישיים או לימודים בקורס תודעת העל או בסדנאות השונות, אז גם כאן אין לך מושג. אני עושה כל מה שאני עושה רק מאהבה , גם אם אני מקבלת תשלום כספי הוא שווה ערך הרבה פחות מהתמורה שמקבלים. כסף הוא רק סוג אחד של אנרגיה. יש עוד סוגים שערכם לא נמדד לפי מטבע כזה או אחר. אדם שנותן אנרגיה צריך גם לדעת לקבל ואינני רואה שום פסול בקבלת אנרגיה שניתנת בשמחה ואהבה מאנשים שבוחרים להיעזר בליווי שלי ומעריכים את תרומתו

   אין לי מושג מי אתה ובאיזו זכות אתה מרשה לעצמך לשפוט מהי איכות ועוצמת האהבה שאני מעניקה בדרכי למען עולם טוב יותר.
   אם תרצה אי פעם שיתוף פעולה כולשהו, יהה עלייך קודם כל להיפטר מהיהירות והאגו . אחרי שתצליח לחצות את האתגר הזה, דבר איתי

 4. היום שאחרי:

  בוקר טוב

  הבוקר הזה אכן טוב ומואר יותר מיום אתמול. הצלחנו להזיז את הגלגלים החלודים של תודעתנו בעוד קצת. הדרך עוד ארוכה, אבל אנחנו בכוון הנכון.
  הזזנו את האדמה- מסת החומר שהיננו-הגוף הפיזי – בריקוד , הנענו את הרגשות שלנו להיסחף בזרם עם המוזיקה. זה יוצא לנו באופן טבעי . המים והאדמה מבקשים להשתחרר מהאחיזה שלנו בהם. שלב ראשון זה להוציא אותם החוצה-במילים, להשמיע קולנו כפי שהיתה לנו ההזדמנות לעשות במעגלי ההקשבה . מה שקשה יותר הוא לתרגל שימוש נבון יותר באש . שנים על גבי שנים,דורות על גבי דורות לימדו אותנו להאמין שהאש מסוכנת וש "לא משחקים באש" . לא סיפרו לנו שהאש היא אנרגיית הבריאה, היא כוח הרצון שמניע ומתניע כל מחשבה ופעולה, כל בחירה שלנו. לא לימדו אותנו איך להשתמש באש ככוח ליצור, לייצר, לצייר את תמונת המציאות שאנחנו רוצים לראות מול עינינו. אתמול היתה לנו הזדמנות לעשות זאת- לתת מקום לרצונות שלנו,לא רק במעגל הספציפי שבחרנו להשתתף בו אלא במעגל עולמי.בין לאומי, כלל בריאתי. הסיכרון עם אנרגיות עוצמתיות של מיליארד איש ואישה שבוערת בהם האש – לרצות לשנות, הוא זה שהתחיל ליצור את המסה הקריטית הדרושה כדי שנוכל לראות את השינוי גם בעינינו הפיזיות. כרגע המציאות הזו עדיין נסתרת מעיני רוב האנושות. היא תתגלה ברגע שיותר ויותר אנשים יבחרו בה. אנחנו רואים בעינינו הפיזיות את מה שמשתקף מתוך עיני רוחנו, מתוך מאגר המידע שקולטת העין השלישית – זו שמכוונת פנימה ולא החוצה. ברגע שנעיז "לשחק באש" , ונבין שזה רק משחק , ברגע שנבחר לראות באש כוח יצירה ולא סכנה שצריך להתרחק ממנה- היא תהיה כזו.
  כדור האש כבר מתגלגל ולא ניתן לעצור את מהירותו או לשנות את מסלולו. אפשר רק לבחור אם לשחק איתו את כללי המשחק החדשים-להבין איזו עוצמה תמונה בהיותנו תודעה בוראת או להמשיך לראות באש סכנה כפי שחינכו אותנו

  ומה עם הרוח? לאן נושבת הרוח?
  האוויר שנשמנו אתמול לקרבנו, מרווח הנשימה שבחרנו לקחת -לעצור את שגרת חיינו בעולם האדמה הארצי ולהתחבר לרוח חדשה שנושבת: היא היא החיבור הטהור והמזוקק שלנו ביותר למי שאנחנו באמת, לנשמה שבנו.
  אתמול בחרנו למקד את הנשימה בנשמה- באותו ניצוץ אור תודעתי שיודע את היותנו מי שאנחנו באמת: לא הרגשות/מחשבות/עשייה שלנו עושה את מי שאנחנו. אנחנו הם אלו שיוצרים אותם . ברגע שאנחנו בוחרים לאפשר לרגש לנהל אותנו- הוא לוקח למקום נמוך. זה טבעם של המים- הם זורמים תמיד למטה-למקום שבו קיים החוסר וממלאים אותו. כך, היו מי שחוו את המעגל שנכחו בו כ"קשה", היות ועלו בו תכנים רגשיים "כבדים". במעגלים אחרים נוצרה מציאות אחרת. הכיצד? הקול שבחרנו להשמיע- הוא הדהוד הקול ששמענו . מה שאחרים אמרו- היה השתקפות למה שהיינו צריכים לשמוע. כל אחד עם השיעורים שלו בנקודת ההתפתחות האישית שלו. ברגע שאנחנו עושים שינוי תודעתי ובוחרים לנהל את הרגשות שלנו ממקום של הבנה של הייעוד הנשמתי הטהור שלנו ולא ממקום של היסחפות לרגשות קשים- זו נקודת הזמן שבה השינוי מתהווה. זו מגמת השינויים בכל הבריאה ומחוצה לה: צמצום המים והאדמה בחיינו וקדימות האש והאוויר.

  אני מודה על הזכות שבחרתי לממש – להיות נוכחת בארוע בירושלים ולהביא את מהותי, להשמיע קולי ולשמוע את ההדהוד החוזר באמצעות קולות אחרים שעלו במעגל . בחרתי להיענות לקריאה לשלום בין המינים וזה מה שיצרתי במעגל שלי. שלום בין האנרגיות הזכריות והנקביות שבי.
  התכנון המקורי היה שאנחה מעגל מעורב של נשים וגברים. זה מה שרציתי וזה מה שקיבלתי. מי שיבחר להסתכל בעיניים ארציות , יראה שבמעגל שלי השתתפו רק נשים , כך "יצא".אם הייתי מאפשרת לרגשות לנהל אותי- הייתי חווה תסכול/אכזבה/כעס- גם על עצמי שאולי לא פעלתי מספיק לוודא שתהיה נוכחות פיזית של גברים, וגם על אחרים-מי שאירגנה את רשימות הנוכחות יכולה בקלות להיתפס על ידי כמי שעשתה במכוון מניפולציה מסיבותיה האישיות, או שפשוט לא קיימה את אחריותה לוודא שיהיה איזון מספרי ומגדרי בין הקבוצות.
  אבל…. אני בוחרת לא להיות במקום הזה. רגשות אשמה וייסורי מצפון, כעס,פחד – אף אחד מאלו לא מקדם דבר. הם רגשות נמוכים כי הם לא מקדמים אותי להבנה של הסיבה הגבוהה :
  הסיבה שלא נכחו גברים במעגל שלי היא כדי לאפשר לנו הנשים להשמיע את הקול הזכרי שבנו. מי שיוצר את השינוי הן האנרגיות הזכריות: האש והאוויר. נוכחות גברים במעגל היתה מסיטה אותנו לעסוק במים ואדמה – כי זו המהות שרוב הגברים שהגיעו שידרו מהם. רובם גברים שמחוברים לצד הנשי שבהם. זה מה שהביא אותם להשתתף ולתרום לארוע- ההזדהות עם הקול הנשי. ההסכמה לוותר על האגו הגברי ולאפשר לנשים להוביל את השינוי.

  בתור מי שחיה בגוף של אשה, אחרי שהייתי הרבה שנים אמא ואשת איש, בחרתי להשמיע את קול האש והאוויר הזכריות שבי. בחרתי ליצור מרחב חופש ביטוי לעוד נשים להתחבר לאנרגיות האלו ועל כך אני מודה

  מצטטת את מילות שיר הפלאשמוב שאיתו סיימנו את המעגל:

  היום אני משמיעה את קולי
  מניעה מתוכי את האומץ לדבר
  לשיר לרקוד את רצוני
  לבטא בקול גדול את נשמתי

  אז כן, אתמול העזתי להשמיע קולי, מצאתי את האומץ לדבר את התדר התודעתי שמבקש להישמע ממני ולהדהד למרחוק. זה לא היה קל בכלל בכלל בכלל. זה דרש ממני לקחת סיכון מול הסיכוי, זה דרש ממני "למשוך אליי אש" – לעורר הדים,להרעיד את האדמה, לזעזע את "הנפשות הפועלות" – מעוז הרגשות ,להתעורר להבנה שאם אני רוצה שינוי, אני חייבת להיות השינוי שאני רוצה לראות

  תודה לאיב סנדלר -יוזמת הארוע הבינ"ל – האישה האמיצה, מנהיגה נשית אמיתית שהיתה מקור העצמה עבורי כשהשמיעה קולה ואמרה את המילים האלו:

  “אני רוצה לעודד נשים לומר מה שהן לא אמורות לומר. לעשות מה שהן לא אמורות לעשות. כשאת אומרת מה שאת לא אמורה לומר – העולם משתנה”

  אהבה, נעמה

  מעגל הקשבה- one billion rizing – אתר שינוי תודעתי

  http://shinuytodaati.co.il/a2-air/%D7%9E%D7%A2%D7%92%D7%9C-%D7%94%D7%A7%D7%A9%D7%91-one-billion-rizing/

  נעמה וייס טוהר
  מלווה תהליכי שינוי ומנחת קבוצות תודעת על
  naama.w.tohar@gmail.com
  אתר שינוי תודעתי http://shinuytodaati.co.il/
  בית שינוי תודעתי, קו ייעוץ טלפוני ווירטואלי 052-4670045
  נייד 052-4670045

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *