מפחד לאומץ

אם נהפוך את המילה פחד לדחף , ניתן דחיפה לאש שבנו להדליק בתוכנו את האומץ להבחין בקיומו של הניצוץ האלוהי – זה שיודע שאנחנו תודעה בוראת , בכוחנו לברוא כל דבר שנבחר ובלבד שהוא בתואם עם התסריט הנשמתי שלנו. כדי להתגבר על הפחד, עלינו לקחת שני צעדים אחורנית, לפני שהגענו על שפת התהום ששיתק אותנו, לבחון איפה ולמה חשנו חוסר בטחון וליישר את הסטייה מהתסריט

fear and hateאיך נדע מהו התסריט ? נשאל את  הילד הפנימי. נעבור דרך הפחד ונתעלה להבנה שהוא קיים שם רק כל עוד אנחנו נותנים לו מקום. הכל אצלנו בראש. בחירה . אפשר לבחור במעבדת החיים כאן גם לייצר אהבה=הבנה שתחליף את הפחד. איך? עם שיקוי האומץ.הפחד הוא מסוג הרגשות שמנהל את הבחירות של מי שבוחר לתת לו מקום בחייו. זה לא חייב להיות כך. כשאנחנו מתעלים מעל הרגש להבנה – אנחנו מגלים שהכל אצלנו בראש והמציאות היא השתקפות הבחירה התודעתית שלנו, משמע: מחשבות על פחד מזמנות אותו. מחשבות על הבנה – הופכות אותו לאוויר שניתן לחדור דרכו בקלילות, הוא יחדל להפעיל אותנו כשנבחר לא לראות אותו.

מתג האומץ והפחד בנקודת האפס 

הבריאה שלנו דו-קטבית. יחד עם קוטב הפחד מגיע מתג האומץ. אנחנו יורדים מוטענים במצב אפס ששניהם שווים. מי שקובע מי יגבר מהם זה אנחנו, בבחירה שלנו איזה מתג להדליק – במה להשקיע יותר אנרגיה

אין צורך לחפור בעבר ולחפש את שורשי הפחד ממה שיהיה/לא יהיה בעתיד.

מוטב להתחיל ליצור מחשבה חדשה המבוססת על סקרנות והתרגשות לקראת העתיד. מיקוד מחשבתי חזק ומדוייק יגבר על כל מערך רגשי ישן ולא רלוונטי.

אל תפחדו לשנות. תשנו את הפחד
fear begin where love ends

 

מפחד לאומץ – שינוי תודעתי

 

כשמשהו בתוכנו יודע ומבעבע,
כשאנחנו חשים שרוצים, ממש רוצים,
הדחף שבוער בנשמתנו מדליק בנו את האומץ
ומכבה את הפחדים
כשמקשיבים לקולו של הילד הפנימי,
בוחרים להיות מחוברים
כשאנחנו מבינים שככה משהו צריך להיות
וברור לנו מה עלינו לעשות
אנחנו נחושים לנסות ולשנות, להשתנות
מדלגים בקלילות מעל כל מגבלה,
עוברים דרך הפחד כאילו הוא אוויר לא נראה
ואז- הוא באמת לא שם, נעלם כלא היה
אנחנו פשוט בוחרים לא להבחין בקיומו,
לא להרגיש אותו
אז יש לנו יותר מקום בראש למחשבות
על מימוש החלומות
ואז,אז כל הדלתות נפתחות…

קפיצה לתוך הפחד – Face your fears – Will Smith

 

What room does fear have?

 

strenght

i want to see you' be brave
say what you want to say
let the words com out

 

Sara Bareilles – Brave

 

האלימאי:"תגיד ללב שלך שהפחד מפני הסבל גרוע מן הסבל עצמו, ושום לב אף פעם לא סבל מפני שהלך לחפש את חלומותיו, כי כל רגע של החיפוש הוא רגע של פגישה עם אלוהים ועם הנצח."

על פחד סבל ואי שפיות 

"הפחד הוא תמיד לגבי מה הולך לקרות ברגע הבא , כלומר: הפחד שלך הוא תמיד ממשהו שלא קיים. אם הפחד שלך הוא ממה שלא קיים-הפחד שלך הוא 100% דמיוני. אם אתה סובל מהלא קיים, קוראים לזה אי שפיות. אז אנשים עשויים להיות ברמות שונות של אי שפיות . אנשים כל הזמן סובלים או ממה שקרה אתמול או ממה שעשוי לקרות מחר, כך שהסבל שלך הוא תמיד על משהו שלא קיים , משום שאתה לא מושרש במציאות . אתה תמיד מושרש במחשבות . המיינד , חלק אחד שלו הוא הזיכרון והחלק השני הוא דימיון. שניהם למעשה דימיון משום ששניהם לא קיימים עכשיו. אתה אבוד בדימיון שלך- זה הבסיס לפחד.

Unstill Waters – איך עוברים מביישנות ופורצים דרך השמחה וחדוות היצירה בהתלהבות

cave fearחוסר הבטחון, אי הוודאות והעדר היציבות במציאות החיצונית נועדו לטלטל להעיר ולהאיר עבורנו את האור הפנימי. כשאנחנו חשים איום חיצוני נוכח המצב הבטחוני/כלכלי/בריאותי/פוליטי/ (עם כל חיסון הפוליו/טילים כימיים במזה"ת/משבר כלכלי/יציאה מאזור הנוחות של חיי רווחה…), במקום לאפשר לפחדים לנהל אותנו (מים נמוכים) , מוטב שנתעלה לאוויר- להבנה הגבוהה.

fear face runכשנבין למה דברים קורים כפי שהם קורים , נוכל לבחור לנהל את הרגשות שלנו מתוך בחירה ב "מים גבוהים" : נרקום שיתופי פעולה הרמוניים במערכות היחסים ממקום של הבנת האחדות: הבנה שכולנו מחוברים לאותה רשת אנרגטית אחת וההתפתחות שלי תורמת להתפתחות האחר ולא באה על חשבונו.

כשנבחר לחבור יחד, נוכל לייצר תודעה כוללת שבכוחה לייצר שינוי. מסה קריטית של אנשים שמתקבצת יחד (לא פיזית אלא תודעתית: מתגייסים להעלאת תדרי התודעה כדי לזרוע אומץ ואהבה בקרבנו במקום הפחד מהעתיד, ההתקבצות של תודעות שיודעות ידיעה פנימית ברורה את מהות קיומן כאן ככאלו שבחרו ונבחרו להיות כאן כדי לייצר שינוי, יש לנו הכוח לעשות את זה. קיבלנו מימון אנרגטי שנחתם מראש: אומץ . הנשמות שחיות כאן עכשיו בתקופה המדהימה שאנחו חווים עכשיו הן הנשמות הכי אמיצות שהיו אי פעם בתולדות האנושות. תנו לעצמכם קרדיט.

מי מכם שרואה עצמו כשליח אור ויודע את ייעודו לתרום להתפתחות הכוללת, הפיצו סביבכם את זרעי האומץ והידיעה הפנימית שבהירה לכם וצרו אדוות של שינוי. ומי שעדיין טובע בביצות רגש תובעניות , תבחרו להרים ראש מעלה וללמוד את התודעה הגבוהה.  תוכלו להעמיק את ההבנה איך לעשות את זה , כאן: מים-רגש 

תלמדו מהילדים. אין בהם פחד. נופלים ,קמים, מנסים ומתנסים, מעיזים לבדוק ולחוק את עולמם מתוך סקרנות טבעית ואומץ לגלות את האמת. למדו מהם. הם המורים הטובים ביותר שלכם.

ולסיום: מסר של הרגעה: החיים האנושיים בכדה"א ובמיוחד בני צביר העם היהודי מוגנים. אין לבריאה שום סיבה להשמיד אותנו. השקיעו בנו הרבה אנרגיה לאורך תקופות רבות. רוצים לעזור לנו להתפתח. רוצים להאיר לנו את הדרך. לשם כך ירדו מידעי תודעת העל והם נגישים לנו כדי להבין את עולם הסיבות הגבוה, כדי שנתעורר מעולם החלום ונממש את הייעוד שלשמו אנחנו כאן. מצב האיום כרגע הוא זמני. הוא נועד לגרום לנו להתעורר. זה הכל. כשנתפכח ונפקח עיניינו לראות מה יש מעבר, לא יהיה צורך עוד בטלטלות חיצוניות
האנרגיה הישנה נלחמת עכשיו בכוחותיה האחרונים, מנסה לשתק אותנו עם הפחדים והחרדות . אל תתנו לה. תאזרו ,תארזו עוז-כוח ,אומץ,אהבה,הבנה, ותבחרו לנהל את הבחירות שלכם ממקום של בטחון פנימי שאיננו תלוי במציאות החיצונית

A new day has come Celine Dion lyrics

 

Let the rain come down
And wash away my tears
Let it fill my soul
And drown my fears
Let it shatter the walls
For a new sun
A new day has come
A new day has come

Where it was dark now there's is light
Where there was pain, now there's joy
Where there was weakness, i found my strength
All in the eyes of a boy

***

מעבר מעידן ישן לחדש הוא מעבר מפחד לאומץ, ממים ואדמה לאש ואוויר.

שיר האומץ / רודיארד קיפלינג

אם תחשוב כי תיפול, כבר נפלת,
אם תחיה בלי היסוס וניצלת.
אם תרצה לנצח אך תאמר לא אוכל,
הן ברור שבחרת בקל שבקל.
אם תאמר כי תאבד, הן תאבד בוודאי,
כי כל איש בעולם התוסס והחי
הרוצה להגיע לתרועת ניצחון,
לא יגיע אליה בלי תרועת הרצון.
זהו חוק עולמים לנמשל ולמושל
ופשוט הוא החוק ואיתן מברזל:
החלט כי תוכל – רצונך אז מושל,
עליך יגן, חוק איתן מברזל.
מלחמות החיים לא תמיד מבקשות,
את האיש החזק וכתפיו הנוקשות.
אם יתמיד, אז תמיד ינצח בכול,
רק אותו האדם החושב כי יכול.

  Try – Sam Tsui

 

לחיות מתוך אומץ /מיטל בר

הפעם אני רוצה לדבר איתכם על אומץ. אומץ- חבר כל כך טוב וכל כך נשכח.

כשאנו מתקדמים לעבר מחוז חפצנו ומשיגים יעדים זו בחירה מודעת אך לא רק.

לחיות חיים מלאים בדיוק כפי שייחלנו לעצמנו מצריך מעצמנו לחיות ממקום בו התודעה חופשית. כשאני מדברת על כך שהתודעה חופשית אני מתכוונת לכך שהבחירות שלנו נעשות ממקום חופשי מהבנה שהכל נמצא ופרוס בפנינו ואנו בוחרים את צעדינו ומהליכנו בחיים מתוך רצון וכמיהה לאושר. אולם יש מנגנונים שהופכים את התודעה לאסירה. הם מכתיבים לה כיצד לחשוב, במה להאמין והכי חשוב במה לא להאמין. בכל פעם שאלה נכנסים לפעולה אנחנו פועלים מתוך מפחד, מתוך האין ולא מתוך היש ונמצאים בדאגה מתמדת.

כדי שהתודעה שלנו תהיה חופשית עלינו לבחור באומץ. האומץ הוא זה המקים אותנו על רגלינו אל מול פחדינו ואומר :"די , מספיק… נמאס לי לפחד , אני קמ/ה לעשות". מהרגע שאנחנו משתמשים בדבר הנפלא הזה אומץ אנחנו יכולים לבחור אחרת, אנחנו יכולים לחצות אוקיינוסים שהיו נראים כבלתי אפשריים, אנחנו משנים את היחסים במעגלי חיינו השונים ובעיקר אנחנו מתחילים להאמין עוד ועוד בעצמנו. כמו שאומרים שצרות באות בצרורות וזה הופך לכדור שלג של דאגות וצרות אותה אנרגיה פועלת כך גם לכיוון החיובי. ככל שאנחנו פועלים מתוך אומץ, אנחנו מביסים את המחשבות התוקעות שלנו, אנחנו מוכיחים לעצמנו שאנחנו מצליחים פעם אחר פעם אחר פעם. תחושת המסוגלות שלנו תוקעת יתדות יציבים, ואנחנו חווים עוד ועוד הצלחות קטנות כגדולות. פתאום אחרי זמן מה אנחנו מסתכלים אחורה על הדרך שעברנו ואומרים לעצמנו:" וואו, את כל זה עברתי… איך עשיתי את זה…איך? באמצעות האומץ! האומץ לעשות גורם לנו להתחיל לחשוב ממקום של חופש של אפשרי שכל מה שנעשה ייקח אותנו הלאה. גם אם זה רק צעד קטן. נסכם את העניין, כל עוד תנועו לעבר היעד שהצבתם, תצליחו. אולם אם תנועו מתוך פחד, לעולם לא תגיעו לעבר היעד. האומץ משחרר לחופש את התודעה ומרגע שהתודעה שלכם חופשית  אתם עושים בחירות שמקדמות אתכם לעבר האושר שלכם, לעבר המקומות בהם אתם רוצים להיות. נסו זאת בעצמכם..תבחרו פעולה שאתם רוצים לעשות שקשורה ביעד שלכם ועשו אותה. פשוט קומו על הרגליים ועשו זאת. הצהירו בפני עצמכם "אני עושה את זה!" תזכרו, אומץ מבריח את הפחד ומזמין הצלחות. לחיות מתוך אומץ פירושו לחיות בחופש.

***

How to Survive 2012 – Angel Academy

 

3 תגובות בנושא “מפחד לאומץ”

 1. פחד – תודעת העל

  "פחד הינו יצור אשר נמצא אצלכם בצורה כזו שהוא נכנס כנחש, אתם לא חשים בתחילת כניסתו. בנקודה שהוא מתחיל להיכנס אל תוך מערכת חייכם, אתם חשים תחילה אי ביטחון. עליכם להבין שחוסר הביטחון הוא חוסר היכולת לזהות תבניות.

  מאחר ואתם חיים בתוך מסגרות שלצורך זה אתם ירדתם לחוויה, כאשר אתם מזהים תבנית, לא יהיה בכם חשש ופחד וחוסר ביטחון. אך כאשר אתם אינכם מזהים תבנית, אתם לא מסוגלים לפצח את העומד מולכם .

  מאחר ופחד הינו תוצר שכאשר הוא צומח בתוך חוסר הביטחון ומביא לידי שיתוק, עליכם לראות עצמכם כאלו שלא רצוי להם להיכנס לתוך מושג הפחד.
  כי כאשר הפחד תוקף אתכם כתוצאה מחוסר זיהוי תבניות, וכתוצאה מחוסר ביטחון בגלל חוסר זיהוי התבניות, אתם מבינים שאתם כבר מול הפחד, עומדים מול התהום.

  כאשר אתם מסתכלים על פחד כעל תהום שלא ניתן לכם במבט ראשון לעבור אותו, אתם מבינים שכאשר אתם לוקחים ומסיגים עצמכם אחורנית, אתם מביאים את אותו מצב שקדם לפחד. כלומר, אתם הולכים אחורנית ומגיעים למצב של חוסר זיהוי התבניות, ברגע שאתם מגיעים למצב הזה, קל יותר להתחיל לחפש את התבנית מאשר לחפש אותה כאשר הפחד כבר נמצא.

  אם אתם תראו שכאשר הפחד אוחז אצל אנוש, הוא לא מסוגל להמשיך את משחקו בצורה זורמת, אתם תבינו שלא ניתן על גבי במת המשחק לעקוף את הפחד, כי הוא תמיד נשאר. אם אתם עקפתם אותו בעת משחקכם ותמשיכו לשחק, תתקלו באותה תהום עוד פעם.

  אתם קוראים לזה לפתור את הדבר, המושג לפתור זה לקחת ולסלק אותו מחייכם, אך לא זו השיטה. השיטה היא לדעת להתמודד נכון עם הדברים שקדמו לפחד, עם אותם דברים של אי הבנת התבניות וזיהוין. ברגע שאתם מצליחים לזהות את התבניות, למעשה פתרתם."

 2. Naomi Michael

  זו תשובתי לאם שביקשה עצה כיצד להפסיק להיות חרדה לילדיה:

  העולם הפיסי מסוכן יותר ממה שאת חושבת.
  מבחינה ארצית , כל ענב שאת אוכלת יכול לחנוק אותך ובכל מעבר בכביש את יכולה להידרס.
  העניין הוא שהחיים הפיזיים לא מנותקים מהמטפיזיים.
  היקום החומרי מונע ומושפע מתדרים מגנטיים ושדות חשמליים בעלי כיוון ותודעה מוגדרים.
  ישנה אינטראקציה מורכבת ופעילה בין המערך האנרגטי של האדם למערך האנרגטי של העולם בו הוא חי.

  הבחירות והתגובות שלנו יכולות להביא אותנו לחוות מצבים אשר יש בהם פוטנציאל לפגיעה פיזית, נפשית ומנטלית.
  אנחנו בהחלט יכולים לפגוע בעצמנו. אנחנו יכולים גם להתאבד.

  אבל…..וזה אבל גדול……אף אחד ושום דבר לא יכול לפגוע בנו נגד רצון נשמתנו.
  כאשר אנחנו נפגעים בעזרת אדם או חפץ אחר, הפגיעה הייתה מונעת משדה תדרי שאנחנו יצרנו ואפשרנו.
  כאשר מנסים לפגוע בנו, במזיד או בשוגג , יש לנו את השדה האלקטרומגנטי שלנו שמונע מהתדרים הפנימיים שלנו שמגן עלינו.
  אנחנו צריכים לאפשר את הפגיעה, במודע או שלא במודע, על מנת שהיא תתרחש.

  כאשר את שומעת על אנשים שיצאו ללא שריטה מתאונות דרכים או שאלפי טילים נופלים על המדינה ואף אחד לא נשרט….
  זה לא נס אקראי . זה תוצר של מערכת אנרגטית שיוצרת הגנה, פשוט מפני שאותם אנשים לא אפשרו מבחינת הנשמה שלהם להיפגע.
  אנחנו לא קורבנות. אנחנו היוצרים של חיינו דרך התודעה.

  הילדים שלך יכולים ליצור לעצמם פגיעות. אך הפגיעות תמיד יהיו כאלה אשר הם אפשרו אותם.
  כאשר אנשים אחרים מתנהגים בחוסר אחריות ופוגעים בילדים שלך, רמת הפגיעה תלויה ברמת האפשור של הפגיעה על ידי הילדים.
  והיה והילד זימן מצב של פגיעה לשם למידה, (הן רגשית והן פיסית) הוא ייפגע.
  והיה והילד לא זקוק ללמידה, הוא לא ייפגע.
  אין לך שליטה או יכולת לדעת את זה.
  החיים שלהם לא בידיים שלך.
  החיים שלהם בידיים שלהם.

  אז מה עושים למזער מצבים של סכנה, שמהם הם ייצאו ללא פגע או עם פגיעה קטנה על מנת ללמוד משהו מהמצב:
  תומכים בעצמאות שלהם.
  תומכים בשיקול הדעת שלהם.
  תומכים בכך שהם בעצמם ייקחו אחריות על חייהם וינתבו את חייהם מתוך חיבור לנשמתם.
  כי כאשר אין הקשבה פנימה……כאשר אין חיבור לכוח פנימי…..כאשר הבריאות והחיות תלויים במישהו או משהו מבחוץ….. מפתחים תלות, חולשה וקורבנות ואז…..מזמנים מצבים ללמוד את הכוח הפנימי.
  והמצבים האלה שדרכם לומדים עצמאות …..כוללים פגיעות בגוף ובנפש.

  אז אם את רוצה לחסוך מהם כמה שיותר שיעורים קשים, אפשרי להם להיות מחוברים וערים לכוחם הפנימי מרגע היוולדם.
  הפסיקי לשדר להם חרדה ופחד.
  הפסיקי להעביר להם את המסר השקרי שבריאות גופם וחייהם בידיים שלך.

  באהבה רבה, נעמי מיכאל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *