הנני: אודות

המילים שנרקמו למשפטים וסיפורים בערכות הנני,נוצרו וצויירו על ידנו ובידינו:  נעמה וייס טוהר ואורן אמיר , בהשראת התודעה המלווה את תהליך התפתחותנו.

המהות התבהרה בנו מתוך חיבור לחושים הפנימיים – הם המנחים המובילים אותנו לרצות (אש) להבין (אוויר) ולהתחבר (מים) כדי לממש (אדמה) את ייעודנו בתבונה ויעילות. השקענו ימים ולילות רבים כדי לבחון כל אות וכל מילה ומשפט ולהבטיח שיהיו במקומם המדוייק, בסינכרון בין המהות והתוצר הגשמי הסופי. חיינו את מלאכת הכתיבה, נשמנו את העיסוק בהורדת המילים למימוש חומרי בכל מקום וזמן, בכל בחירה כך שלחבר אותם- היו אלו רגעי חסד של חיבור לעצמנו ולתודעה שחיברה בנינו.

נעמה וייס טוהר

naama weiss tohar

מנחת קבוצות למידה של מידעי תודעת העל, מלווה תהליכי שינוי תודעתי ותהליכי למידה ויצירה עצמאית של ילדעים במחשב, בעלת ניסיון רב שנים בהדרכה וטיפול לילדעים/נוער והנחיית הורים/מורים, פעילה בקהילת מידברן, חוקרת חיבורי רוח וחומר- חברה במכון הבינתחומי למדע ותודעה, מנהלת את בית שינוי תודעתי– הפיזי ברחובות ואתר הבית הוירטואלי, אומנית בנשמה: יוצרת/מציירת/ממציאה תמונות מציאות. מוזמנים לקרוא אודות שליחותי באתר שינוי תודעתי, על חיי האישיים  הנוכחיים ועברי כאמא לארבעה ילדים בחינוך ביתי ושתי בנות אומנה וכאורחת בעולם החלום הארצי עם שלל ההתנסויות כאן שם ובכל מקום.
את הנני יצרתי יחד עם אורן- שותפי לשליחות וחבר חיי כשהתבהר בי רצון לממש את הבנותיי התודעתיות ולייצר מהן מוצר גשמי: להוריד את הרוח לחומר. חשתי נחיצות למקד את המידע הרב שאני לומדת ומלמדת, כותבת וחולקת באתר שינוי תודעתי למסרים קצרים במשפטי מפתח שיהיו בהירים ונגישים לכל אדם להיתרם מנוכחותם בסביבתו הפיזית, בכל מקום שבו הנכם – הנני … הנחת היסוד היא שפחות שווה יותר. פחות מילים שווה יותר תוכן, פחות כמות = יותר איכות.
כדי להבטיח שהמוצר יהיה מדוייק בתוכנו התודעתי ומרשים בצורתו הגשמית למכירה, זימנתי לי את אורן בעל איכויות אוויר גבוהות שהאירו לי ובי את נתיבי הדיוק.
כמי שעוסקת במהות ועיקר ענייני בראיית התודעה הכוללת והתמונה הגבוהה, לא הקדשתי מחשבה רבה לפרטים הקטנים. כאשת אש, הדחף לייצר חדשנות והתפתחות בער בנשמתי למהר, ואורן תרם את אורך הרוח ושיקול הדעת התבוני שלו . אני לא ייחסתי חשיבות רבה לדקויות/דקדוקים במראה החיצוני של המוצר, כפי שראוי היה לעשות ועל כך תודתי והערכתי לאורן על תרומתו להוצאה לפועל של הנני .
הבחירה שלי לדגום מילים ולרקום אותם למשפטי מפתח ליוותה אותי לאורך כל חיי. הנה כמה דוגמיות:

13092095_622951131211397_4358295222427430299_n
בצבא הייתי משקי"ת חינוך ובמשרדי תליתי שלט גדול: "אני מאמין במי שמאמין ביכולתו לשנות"
home school
כשגידלתי את ארבעת ילדיי בחינוך ביתי, היתה תלויה לנו בסלון הסיסמא של א. אינשטיין: "דמיון חשוב יותר מידע. הדמיון אינסופי והידע מוגבל" (על הקיר הלבן באמצע. קשה לראות בתמונה, אבל זה שם…)
תחילת המהפכה בקייץ 2011
תחילת המהפכה בקייץ 2011 השתתפתי פעם ראשונה ואחרונה בחיי בהפגנה. החזקתי שלט: "לוקחים אחריות, יוצרים מציאות"
מידברן בראשית 2014
מידברן בראשית 2014: "כל כך הרבה טוב ושמחה נתינה וקבלה ואהבה=הבנה"

אורן אמיר:

oren profile

מדריך שעת סיפור בתנועה לילדים בגילאי גן וביה"ס, בעברי- מדריך ספורט לילדים בקשת גילית רחבה: מהגיל הרך ועד לנוער. לומד את מידעי תודעת העל ופתוח לכל מידע רלוונטי הפותח בפניי אפיקי התפתחות חדשים של חיבור רוח וחומר. במוצר זה מביא לידי ביטוי את יכולתי ככותב, כיוצר, בנפשי אומן- להזכיר למי שרק יבחר, שאנו היוצרים את מציאות חיינו, פועל יוצא של דרך חשיבתנו והמילים בהן אנו בוחרים. חשיבות רבה יש לכל רגע ובחירה בחיינו-ללמידה ולגילום הערך המוסף והייחודי לנו. אותו חלק מהותי במערך- פאזל הבריאתי, הן לשם התפתחותנו האישית והן לכוללת. אין עוד כמותך בבריאה- בל זאת תשכח/י.
כחלק מתהליך שינוי תודעתי שעברתי ועודני עובר, בשלוש השנים האחרונות פניתי לתחום המשחק מול ילדים בגילאי 3-6, בחירה שמתחברת בהרמוניה להנחת היסוד במיידעי תודעת העל (ובעוד מיידעים) – את החיים יש לשחק ולא להישחק מהם, וזאת בתואם עם תסריט כתוב אותו באנו לשחק במיטבנו. אין אמת אחת לכולם, לכולנו נתיבים שונים ומיוחדים, דרכי ביטוי ייחודיות ו'מחקרים' אחרים לעשות בעולם הגשמי, ועל כןב'הנני' בחרנו לזקק אמירות והבנות שאני מוצא אותם מצטלבות גם עם מיידעים נוספים הנוגעים בכל אחד ואחת מאיתנו, אך גם ככאלו שיכולים לעורר מחשבה, התעמקות והבנות אצל מי מכם שיבחר לצרפן למסעו האישי.

ולסיום, כמה מילים על שותפותי עם נעמה- היוצרת, ההוגה, האמנית, פורצת הדרך שלימדה אותי ואיתי שיעור או שניים על ישירות, אמת, נתינה, קבלה ואהבה, היא היא שליחה נדירה מעולם האמת. עבורי, תרומתה העצומה ל'הנני' אינה מסתכמת בחלקה כהוגת משפטים, כותבת המשפטים בכתב ידה ומציירת הציורים הנלווים לכל משפט (שנתנו נופך אישי, רב קסם ומעורר מחשבה) – אלא גם בעידודה אותי להאמין בסיפורים אותם כתבתי ולהוציאם כמוצר 'נפרד' ועצמאי, שבעצם משלים את מה שאנו בחרנו להדהד ביצירתנו המשותפת.

ועל כל הנאמר ומה שגם לא, אומר לך תודה

 • (הסיפורים שנכתבו ע"י אורן במקור עבור הנני אינם זמינים במלאי. יש במקומם לקט סיפורים אחרים)

orensipurim

2 תגובות בנושא “הנני: אודות”

 1. משהו בתוכי מתנגד בכל הכוח למשפטי השראה כתובים. אני קיבלתי השראה מספר שרעיונותיו מלווים אותי כמה עשורים. הסתירה ברורה. האמת הכתובה אינה אמת, היא יכולה להשפיע על אדם שכבר יודע את האמת. כאשר הרעיון, התובנה, הופכים לדרך חיים הכתוב תפקידו לשמש גורם מזכיר ומעורר. הטוב והמועיל, המזיק וההורס ירדו לעולם ברובים זה בזה עלי להסתכל בהם כמי שמסתכל בדרקון שבילדותי האמנתי מסתתר בארון וליצר ללא פחד, את שנועדתי ליצור. בזכות הנני התבררה לי הסיבה לסלידתי ממילים שאינם מייצגים מציאות פנימית.

  1. שלום לך גרשון ותודה על תגובתך. אני מאמינה באמת – תהה אשר תהה , גם אם איננה נעימה למשמע אוזנינו.
   לכל אחד מאיתנו יש אמת אחרת שמוכתבת לפי מה שהנשמה שלנו בחרה לכתוב בתסריט הנשמתי: הכל צפוי וכתוב, אבל עדיין הרשות נתונה לנו לבחור איך לשחק את הבחירה הזו בתואם לנושאים שאותו אדם בחר לחקור בירידתו לעולם לחווייה אנושית.
   המציאות היא מה שבחרנו להמציא : תמונת המציאות הגשמית הארצית שמתהווה מול עיניינו הפיזיות היא השתקפות הבחירה התודעתית שלנו מה אנחנו רוצים לראות בעיני רוחנו- דרך העין השלישית – זו שרואה פנימה ולא החוצה.
   כאן מסכימה איתך שחשוב שהמילים שאדם בוחר להשתמש בהן יהיו בתואם לבחירה האמיתית שמייצגת מציאות פנימית.
   אם אינך מתחבר למשפטי המפתח שכתבנו אנחנו- כתוב את של עצמך בעצמך.
   המשפטים שלנו נועדו להאיר עבור אנשים שעדיין לא מיומנים בתהליכי יצירת מציאות ותורם להם שמילים שיש בהם אמת יונחו מול עיניהם כדי לעזור להם להבין את האמת שלהם. מטרת המשפטים למקד את תשומת הלב היומיומית שלנו מעיסוק רק בחומר- מרתון עשייה , לפסקי זמן של בהירות מחשבתית. אלו משפטים ש"תופסים אותך" ,מעירים ומעוררים מחשבה, בלי קשר לאמת הספציפית שלך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *