למידה בתנועה


ילדי האש והאוויר  לומדים בתנועה מתמדת. הם לא אמורים  לשבת ולהתרכז בספרים שהמידע בהם מקובע אלא ברשת שמנגישה להם אפשרות לנוע במהירות באוטוסטרדת המידע ,בתוךמרחבים וירטואליים בהתפתחות מהירה ויעילה- טכנולוגית ותודעתית.  הגוף הפיזי שלהם בנוי כך שהמוח מתרכז טוב יותר כשהוא בתנועה, כשהוא פעיל אונליין בו זמנית בהרבה מרחבי למידה  ולא מקובע על מידע מגמתי שמוכתב להם ע"י שלטונות ממסד מערכת החינוך. הם לא כאן כדי שיחנכו אותם. הם כאן כדי ללמד את המבוגרם כללי משחק חדשים.

מחקר חדש מגלה שכל הגישה ביחס לילדים עם ADHD הייתה שגויה לחלוטין

ד"ר מארק רפפורט מוכיח במחקרו: תנועתיות פיזית היא קריטית לדרך שבה ילדים עם הפרעת קשב ריכוז והיפראקטיביות מעבדים מידע ופותרים בעיות.
תנועתיות לא רק שמתרחשת לצד הפעולות המוחיות החשובות, אלא גם מקלה עליהן.

שיעור בוקר שמתחיל בריקוד ושירה

In this classroom, the kids can’t sit still

*

הכיתות מלאות בילדים שזקוקים לזוז כדי לחשוב

זוכרת את עצמי- כמה פעמים המורה העירה לי בשיעורים לא להתנדנד בכסא. והנה- תודה לתודעה המתרחבת במחוזותינו כאן ועכשיו: ילדים יכולים לשבת מול שולחן עגול ולא מרובעולהתנדנד בכסא מיוחד שנותן להם לגיטימציה לנוע. היפ היפ הוריי. העתיד כבר כאן.

*

ילדעים: אתם יכולים לנוע בתודעתכם גם בלי להזיז את הגוף הפיזי. שוטטו לכם ברחבי העולם האמיתי – זה שמתקיים במקביל לעולם החלום הארצי, ואם המורה מטרידה את מחשבתיכם- שימו אותה על "מיוט" . אתם יכולים. זה הכל אצלכם בראש, קליק אחד ואתם שם, כאן ועכשיו, בכל מקום שבו אתם מחוברים לעצמכם ולרשת. אל תתנו לה לכבות אתכם עם ריטלין . ילדעים שהבשילו לקחת אחריות על תהליכי הלידה העצמאיים שלהם- מזמינה אתכם לקבוצת למידה של ילדעים שלומדים ומלמדים את עצמם בעצמם, אונליין. פרטים בפרטי (נעמה וייס טוהר) . בלי מורים,בלי ציונים, רק מה שמסקרן אתכם באמת לדעת. אתם כבר יודעים כל מה שאתם צריכים לדעת. אממה: מודעות, אינכם מודעים לאיכות המידע שצרובה בכם. לכן אנחנו לומדים מודעות לתודעה .צאו מהכלא הזה שנקרא ביה"ס, השער לא באמת נעול… אין שום חומה פיזית שמונעת מכם לעשות מה שבחרתם ונבחרתם לעשות, הכל זה סרט שרץ לכם בראש ואפשר להחליף קובץ ומערכת הפעלה מהירה ויעילה יותר שתהה תואמת תדר לתזזיתיות האש שלכם. בלי רטלין, בלי תופעות לוואי. פשוט. עופו על זה…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *