הצלחה ו " כשלון "

 

הבריאה דוגמת רק את ההצלחות שלנו. אין כשלונות. כל התנסות תורמת להתפתחות .הצלחה ברמה הגשמית שאין בה אהבנה של השיעור שלמדת – חסרת ערך

אנו מצליחים רק כל עוד אנחנו מבינים ,לומדים ומסיקים מסקנות מתוצר ההתפתחות שהצלחנו בו.  הצלחה ברמה הארצית-גשמית  שאין בה אהבה=הבנה – לא נחשבת !!! יחד עם זאת- אנשי אוויר שרק מבינים תיאורטית בלי ליישם באדמה- לא מייצרים תוצרים חומריים בעלי ערך ולכן גם הם לא תורמים להתפתחות הכוללת)אין "שכר ועונש" , אבל כן יש עצירה בהתפתחות במידה ובחרנו להשקיע את האנרגיה שלנו ברדיפה אחר הישגים והנאות חומריות שלא תורמות לתודעה הכוללת. גם אם הגענו למטרה ויצרנו וקיבלנו  תוצר פיזי מרשים – ההישג לא נרשם אם אין בו הבנה!!!

האש  (רצון הישגי ) היא אנרגיה של נצחונות. המים (רגש-פחד מכשלון ) הם אנרגיה של כשלונות.

להצליח=לצלוח את השלב הבא מהעבר למחר = יציאה מאזור הנוחות

 

מנצח מצליח Profession: Human Being

 

אוואטר קורה מבינה שאתגרים,מלחמות וקונפליקטים תמיד יהיו והצלחה אמיתית משמעה להבין, להתפתח וללמוד מהשיעורים בדרך למימוש ייעודה להביא שלום ואיזון לעולם . האמצעים בדרך למטרה הם שליטה בארבעת היסודות וחיבור עולם הרוח והחומר, אבל המטרה הגבוהה המשותפת לכולנו היא התפתחות וזו מתהווה מתוך תהליך שינוי תודעתי במהלכו מתחייבת יציאה מאזור הנוחות והתמודדות עם אתגרים חדשים

אוואטר קורה מבינה מהי הצלחה from naama on Vimeo.

How Will You Measure Your Life? 

"זה ממש חשוב שתצליח במה שאתה מצליח, אבל זה לא יהיה מדד החיים שלך".

 

"המערער"  Clay Christensen

החוקר המפורסם קלייטון כריסטנסן הטמיע את המושג חדשנות מערערת. הוא מסביר מדוע הרדיפה אחר רווחיות מובילה לכישלון של חברות מצליחות, מציע איך להסתכל על העתיד ולא על העבר בעסקים ובחדשנות. במחקרו הבין  שהרדיפה הזאת היא גם אותו גורם שמביא למפלות בחיים האישיים.

כריסטנסן מלמד בהארווארד ביזנס סקול את התיאוריות שהוא פיתח, שמאפשרות לו להבין מדוע חברות מצליחות או נכשלות. הוא מנחה את התלמידים להשתמש בתיאוריות שלו בתור מערכת של עדשות כדי לבחון חברות, כלכלות או תעשיות. "אנחנו מנסים להבין מדוע דברים קורים כפי שהם קורים, ואילו פעולות יובילו לאילו תוצאות"

הוא ביקש מהם להסתכל במראה ולבחון את עצמם. "האם אתם יכולים להסביר באמצעות התיאוריות האלה מדוע החיים שלכם היום הם כפי שהם? האם אתם יכולים לחזות מה יקרה בחיים שלכם אם תמשיכו לעשות את מה שאתם עושים עכשיו?"

התלמידים מגיעים לתובנות מעניינות, ומתחילים לחשוב מה הם צריכים לשנות בחיים שלהם, כדי שהם יוכלו לחיות את החיים שהם רוצים לחיות.

*

all in the headאימונים של וירטואוז סקייטבורד : בתמונה הוא נראה כשמצביע על מוחו ואמר: now i got it – שם מתחילה ההצלחה- בראש. כדי להצליח צריך לנסות ולהתנסות שוב ושוב ושוב- ליפול ולקום , עד שמצליחים. נחישות זה שם המשחק

הילדעים- נולדים יודעים. הם לא מפחדים ליפול ולקום כי ברור להם שרק כךלומדים ללכת. ההתניות של הפחד והקשבה לקולות מגבלות חיצוניות בסביבה  לא קיימות עבורם. הם מדלגים בקלילות מעל נפילות, כי מובן מאליו עבורם שהם נועדו כדי לחשל ולהעצים בהם את המיומנות לצלוח את האתגר.  כדי להצליח עלינו לנסות ולהתנסות באתגרים חדשים ולשלם את מחיר ההשקעה הכרוך בכך: יציאה מאזור הנוחות.

ילד שמסביר כמה חשוב להתמיד בנחישות עד שמצליחים, אחרי שלמד לרכב באופניים. תקשיבו לו טוב טוב. הילד יודע מה הוא אומר.

Draw My Project!אליף בילגין היא  בת 16 מאיסטנבול שהמציאה שיטת ייצור חדשנית של פלסטיק שמופק מקליפות בננה. כשהציגה את הפרויקט הגמור, היא סיכמה את התקופה עם ציטוט  של  אדיסון, שאמר: "לא נכשלתי, רק מצאתי 10,000 דרכים שלא עובדות"
עוד אמר תומאס אדיסון  : "בגאון יש אחוז אחד של השראה, ו- 99 אחוזים של זיעה" . בילגין חוותה על בשרה גם את החלק של הזיעה, כשנקודת המוצא שלה הובילה לשנתיים של עבודה מאתגרת, מתסכלת ולא פשוטה. ניסיונות רבים נכשלו, ובאלו שכבר הצליחו – פיסות הפלסטיק שהופקו פשוט הרקיבו או התפרקו אחרי ימים ספורים. בילגין לא התייאשה, ולבסוף הצליחה להגיע לנוסחה המושלמת. .  המטרה שהציבה לעצמה: לשנות את העולם, לא פחות מזה. המאמר המלא כאן 

failer

 no mistakes

 

 

 

Feck Perfuction: Be Bold and Fearless

Programming your mind for success

כשלונות מפורסמים

הידעתם שאחרי שהעיפו את מייקל ג'ורדן מבית הספר ומקבוצת הכדורסל, הוא הלך הביתה, נעל את עצמו בחדר ובכה?
ידעתם שאת הביטלס דחו ולא רצו להקליט להם אלבום כי אמרו שהם לא אוהבים את המוזיקה שלהם ושאין להם עתיד במוזיקה?
שאת סטיב ג'ובס העיפו מהחברה *שהוא* הקים?
שאמינם נשר מהבית ספר, התעסק עם סמים, והשיא – הוא נכשל בניסיון להתאבדות…
אלברט איינשטיין לא הצליח לדבר עד גיל 4!! והמורים שלו אמרו שהוא בחיים לא יהיה משהו בחיים שלו..
וולט דיסני פוטר מהעיתון שעבד בו בגלל "חוסר דימיון" ו"חוסר רעיונות מקוריים".
ג'ון טרבולטה אמר בראיון ב"כיתת אמן" לשאלת המראיין: איך הוא שרד את כל השנים שלא עבד בהן, ענה טרבולטה: היה לי ברור שאני שחקן נהדר והם טועים, יום יבוא והם יכירו בטעותם (וכך היה)
וזה רק מקרים אחדים מכל המפורסמים שהצליחו.. מה שבאתי להגיד זה פשוט בחיים אל תרימו ידיים תמיד הירידה היא לצורך עלייה. הכישלון הוא לא כישלון כל עוד אתם ממשיכים לנסות – הגלגל בידיים שלכם, אל תתנו לאף אחד לסובב לכם אותו!!:)

*

כשלון שווה המון /יעקב רוט

כישלון סיים תמיד
את כל המבחנים
במקום האחרון.
כישלון לא קיבל
תעודות רשמיות
ולא זכה בראשי
תיבות נחשקות.
כישלון ידע איך
להנות מאותם
רגעים קטנים

שהופכים את
החיים לקסומים.
כישלון פגש בדרכו
אנשים רבים שהחברה
הדביקה להם תוויות
של כשלונות.
כישלון ידע ששליחותו
על פני האדמה
היא לעזור לכל
כישלון להרגיש שיש
לו ערך עליון.
המוטו החדש היה
כישלון שווה המון
בעיניים של ריבון.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *