אקולוגיה עתידנית עירונית

אקולוגיה היא התיאוריה – הלוגיה שעומדת בבסיס האקו- בית הגידול שאנו חיים בו. האדמה כפי שהיא היום לא יכולה להכיל את האנושות כפי שהיא היום, ומתחייב שינוי. לא נוכל להשפיע על  מגמת השינויים בטבע והחילופים האנרגטיים בעולם ובבריאה , אבל כן נוכל לשנות את התודעה שלנו, ובעקבות כך, ליצור בית גידול חדש מבוסס טכנולוגיות חדשניות פורצות דרך ותודעה שמבינה איך לנהל את חיינו ביעילות ותבונה

 

 

 

grow food save the humans save
green trees bulding
ecology in the air

 

 

 

 

 

 

היות וכל העולם שלנו משתנה, כדה"א כפי שהוא היום לא יכול להכיל את האנושות כפי שהיא היום,עלינו כעת לעסוק בלשנות את עצמנו בהתאם למגמת השינוי (צמצום האדמה-החומר) והמים(רגש)וקדימות לאש(רצון, יצירתיות,קידמה-טכנולוגיה) והאוויר(הבנה,תודעה).כל השקעה בחומר הקיים-בנייה באדמה ומיחזור על כל צורותיו, הוא בבחינת חוב אבוד-בזבוז אנרגיה היות וסופו להתכלות ממילא. ייטב אם נפנה אותה לחשיבה במחשב- ליצירת טכנולוגיות מתקדמות ,להתפתחות תודעתית-עלינו לברוא אקולוגיה חדשה-להמציא בית גידול חדש, שבנוי מחומרים חדשים ומבוסס אנרגיות מתחדשות, בערים! לשם כך עלינו להעיז לשחרר את כל האמונות שהנחו את קיומנו עד היום ולבחון מחדש מה נכון לנו, מה מקדם את ההתפתחות שלנו.

כל עוד נמשיך להיאחז במסגרות החשיבה הישנות,בתפיסות השבי,באמונות,מסגרות חשיבה ,דפוסי התנהגות,נורמות חברתיות,אמונות דתיות,אידאולוגיות,לאומיות,מדיניות,פוליטיות,… : כל אחיזה במסגרת רעיונית ישנה מונעת את פיתוחם של רעיונות חדשים.

מגדלי החקלאות – המהפכה האקוטכנולוגית 

greenwall.jpg-שינוי-תודעתי

כך נראה הקיר הירוק ובוסתן עצי הפרי בבית שינוי תודעתי : מרפסת בבניין רב קומות בעיר  רחובות.

העידכונים שמופיעים ראשונים הם האחרונים שהוטמעו…

*

הולנד – המדינה הראשונה שסוללת כבישים סולאריים .

Milan Creates the World’s First Vertical Forest

החזון של היזמים הישראלים מקרויצברג: גידול מזון בבתים עירוניים

מהשדה לעגלת הסופר – חברת סטרטאפ ישראלית , הציבה בסופרמרקט  בגרמניה שדה אנכי בו גדלים עשבי תיבול וירקות טריים. החברה מתגאה ביכולת לגדל תוצרת מקומית וטרייה 365 ימים בשנה, ללא תלות בשינויי מזג האוויר. השדה האנכי מגיע בצורה של קופסה מודולרית מוארת, שבתוכה הצמחים לא גדלים על אדמה, אלא בשיטה ההידרופונית, על גבי שכבה דקה של מים, שמועשרת בדשן וחמצן, תחת תאורה שמדמה אור שמש.  משתמשים במיקרו סנסורים ועיבוד מידע על מנת לוודא שהצמחים גדלים בתנאים מתאימים. בקרוב אצלנו? תארו לכם שבכל בניין  יהיה מקרר כזה?

grabafruit:  יודע חקלאי פיקח. אפליקציה לאיתור מקורות מזון לליקוט/חליפין/קנייה. יש לכם עץ קלמנטינות בחצר ותרצו להחליף/למכור תוצרתו? רוצים ללקט כף אווז לסלט ולא יודעים איפה יש? : הנה לכם הכלי הטכנולוגי לעשות זאת. ככל שרבים מאיתנו יסמנו מקומות עם עצי פרי/עלים לליקוט, כך נתרום וניתרם כולנו מהשפע.  אוהבים פירות וירקות אורגניים? מצאתם איפה ללקט שפע ותרצו לשתף אחרים איפה יש מה? רוצים לשלם על זה תמורה בביטקוין? אפליקציה ישראלית חדשה מאפשרת לכם להשיג אותם ישירות ממגדלים חובבים בצורת סחר חליפין או רכישה סטנדרטית. כך, תוכלו לחסוך בהוצאות המזון במקום לשלם מחירים גבוהים ברשתות השיווק


צפו בסרטון » Pam Warhurst: How we can eat our landscapes  – הרצאה חשובה בטד המתעדת איך עיר שלמה שינתה את פניה ע"י גידול ירקות ועצי פרי בכל המרחבים הציבוריים. הם לא ביקשו רשות מאף אחד. הם פשוט בחרו לקחת אחריות אישית ונרתמו למשימה, כל אחד בחלקה הקטנה שלו. היא מדברת על חשיבות הטמעת הערך של גידול מזון מקומי בבתי הספר – זה צריך להיות הלב החי של הקהילה כדי לגדל דור חדש שלוקח אחריות על ייצור המזון שלו בעצמו.

***

מתרחב הכפר בישראל שמספק לעצמו את כל החשמל והמים

כפר אוף גריד ליד קיבוץ קטורה בערבה –

כפר האוף-גריד, שמספק את צרכי האנרגיה שלו מפאנלים סולאריים ואת צרכי המים שלו מהתפלת מים, ועובד ללא חיבור לביוב, התרחב בשבועות האחרונים והותקנה בו רשת מערכת התפלת מים סולארית על ידי ריכוז קרינה.

כפר האוף גריד. קרדיט: אילת אילות אנרגיה מתחדשת

בכתבה הבאה : אנרגיה מתחדשת .

***

צפו בסרטון »Stephen Ritz: A teacher growing green in the South Bronx – מורה מדהים שהניע את כל התלמידים שלו לגדל מזון ברחבי העיר לרווחת הקהילה


צפו בסרטון » אקולוגיה והעם היהודי- תודעת העל


צפו בסרטון » שינויי האקולוגיה – נאור – תודעת העל


the green beautiful אורחים מהכוכב הירוק

 לצערי מצאתי ברשת עם תרגום לעברית רק בדיבוב רוסית. המקורי בצרפתית, הרבה יותר שווה. תחפשו… טריילר

הבית הירוק -בהמבורג שבגרמניה הסתיימה לאחרונה בנייתו של בניין המגורים הראשון בעולם שהאנרגיה שהוא צורך מופקת מהשמש ומאצות. הנאה הבית בעיניכם?


צפו בסרטון » גידול חסה הידרופוני- במים במקום באדמה Hydroponic lettuce


צפו בסרטון » Ron Finley: A guerilla gardener


judean palm photo

זרע עץ תמר עתיק  מלפני 2000 שנה ,הצמיח עץ חדש

Open Source Ecology

רעיון מגניב- ציור גרפיטי עם אצות- ירוקת

חקלאות פיראטית

גינון גרילה – Guerilla Gardening


צפו בסרטון » Justin Hall-Tipping: Freeing energy from the grid


גינה אורבנית | הדרך הטובה ביותר לגידול מזון טרי , בריא , זול ומקומי.

רוחות של שינוי נושבות מעלינו.  מורגשת תנועה עולמית  שמבשרת את בואו של שינוי מהותי ביותר באורח חיינו. נראה שיותר ויותר מאיתנו קשובים לצרכי גופנו ששבע מרעלים ומפחמימות ריקות, קשובים יותר לטבע שלעיתים בקיצוניות מזכיר לנו שאנו מאבדים שליטה, יותר ויותר מאיתנו מודאגים מהתחזיות בנוגע לעתיד ילדינו בעולם עם משבר מזון ומצוקת משאבים. ומתוך המצוקה – תבוא הישועה. הפתרון ברור לאלו שהתעמתו עם השאלה הגורלית : הדרך הטובה ביותר לחסוך משאבים , לאכול בריא ולקחת שליטה על הקיום שלנו היא דרך גידול המזון שלנו בעצמנו , בתוך הערים , בריא, טרי ,מקומי וחסכוני.

***

עשה זאת בעצמך 12 רעיונות לגינה משלך  מגזין ירוק לגידול עצמי

תקציר סדנת אקולוגיה עירונית  עתידנית, כולל תקשורים ישירים מתודעת העל : יוני 2011 (כמה הרבה השתנה מאז…)


צפו בסרטון » פרוייקט ונוס – איך שהעתיד יכול להיות אם נשתמש במדע ובטכנולוגיה בדאגה לאדם ולסביבה

אפילו עצים שמקובעים לאדמה נושמים אוויר, ואתם? יסוד האוויר הוא ההבנה המתרחבת בתודעתנו.

 

עתיד החקלאות – הידען

החקלאות במשבר: אוכלוסיית העולם הולכת וגדלה והשיטות החקלאיות המסורתיות צורכות יותר מדי אנרגיה ומניבות פחות מדי מזון. הפיתרון: גורדי שחקים עם חוות של גידולים הידרופוניים, פועלים רובוטיים ומעבדות לגידול בשר

***

להמשיך לחיות במרחבי הטבע על האדמה כבר לא מתאים יותר כי האדמה משתנה. שינויי אקלים – התחממות הגלובלית קיצוניים יהפכו את כל אזורי הספר למדבר. האנושות תעבור לחיות בערים הגדולות ויישובי הפריפריה יתקשו לשרוד .

הסרטון הבא מדבר על איך תנועה מאומצת של התפתחות אנושית – מעלה את החום בכדה"א. אנרגיית האש-הרצון  להתפתח ולהתקדם, גורמת לכך שאנשים יתאמצו יותר – מה שמביא לשיחרור אנרגיית חום לסביבה

דמיינו בתודעתכם מאגר אנשים עצום שמוציא המון אנרגיה בתוך חדר סגור. כשאנחנו עובדים קשה,משתחררת אנרגיה ונהיה חם. חם מאד. האנרגיה הזו מתישהוא צריכה להשתחרר ,איכשהוא. גם אם נפחית את עמודות האש שלנו-נרצה פחות, נעשה פחות,נעבוד פחות,נייצר פחות,נזהם פחות: לא נוכל לעצור את מגמת ההתחממות.

החסה טיפסה על עץ גבוה   –  מהולנד ועד סין, המחסור בקרקע והצורך להאכיל אוכלוסיות ענק הוליד פתרון של גידול ירקות בחוות אנכיות

ההתחממות הגלובלית,מעשי אדם?  אי וודאות בחיזוי אקלימי

כשנבחר לעשות ולהיות מי ומה שמדוייק עבורנו-לא זו בלבד שנתפתח אלא נתרום להתפתחות הסביבה והבריאה כולה. אין זו אחריותנו להציל את העולם ולדאוג לשימור הטבע. כל תפיסת הקיימות מבוססת על ההנחה שתפקידנו לשמור על הקיים ואין זה כך.אין באפשרותנו להציל את העולם. לא נצליח לעשות זאת גם אם נפנה את כל האנרגיות שלנו לשם ונפסיק ביום אחד לזהם,לנצל,לפגוע,להרוס. אין לנו יותר מימון לשמור על הקיים.

מי שמימן את מסגרות האדמה בעולם הזה הוא יהוה, והוא כעת מסיים את תפקידו,סוגר את הבסטה. זהו. נגמר עידן. החל מרגע השקט- בסוף דצמבר 2012 תחילת ינואר 2013  יהיו כאן נציגי המישורים שינהלו את העניינים- כל עיר תרכז אנשים שהגיעו מאותו מישור בבריאה

האדמה כעת עוברת שינויים אנרגטיים ופיזיים שיזעזעו את הכל וכולם, עד שתיווצר מסה קריטית מספיקה שתבין את מגמת השינוי ותשווה תדר ע"י התנתקות מהאחיזה באדמה וקדימות האש והאוויר. ככל שנבין יותר, נזדקק לפחות זעזועים.

***

בעידן הישן,לא היה דבר נעים ומרגיע יותר מלהיות בטבע. שם,קרוב לאמא אדמה ,זה המקום הראשוני, החיבור הכי בסיסי שלנו לעצמנו.משם נוצרנו.
אין דבר יותר טבעי מלרצות לשמור על הטבע ולשמר את רגעי החסד של הוויתנו בו.
כך חייתי 40 שנה, מתוך כמיהה לחיות חופשייה במרחבי טבע בר, בגן העדן

גן עדן זה סבבה,
אבל התפתחות אין שם
וכל תכלית קיומנו כאן היא התפתחות
ברגע שאכלה חווה מפרי עץ הדעת, היא הביאה איתה  חוויה של התפתחות. מהי אותה ידיעה? מהי אותה הדעת שלא עולה בדעתנו?

אנחנו יודעים היום שכולנו חלקי תודעה בוראת ובאפשרותנו לברוא את המציאות שלנו. אם כן, נוכל לדמיין את עצמנו חיים כבר היום בגן עדן ואז העולם באמת יהה כך עבורנו. נוכל לחזור להלך ערומים ללא בושה וייסורי מצפון,נוכל ללקט את שפע המזון שקיים סביב- והוא אכן קיים,עבור מי שמכיר ויודע לזהותו ככזה.

אבל…

מטרת הבריאה היא התפתחות -קידמה, ולא חזרה אחורה בזמן

עלינו כעת לגייס את אש הרצון, היצירתיות,היוזמה,המדע,הטכנולוגיה המתקדמת כדי לברוא בית גידול אנושי חדש, בעזרת כלים תודעתיים חדשים שתודעתנו המוגבלת כרגע כלל לא מסוגלת להעלות בדעתה
מהם אותם כלים?

***

עלינו לברוא אקולוגיה "אווירית" שתחליף את האקולוגיה ה"אדמתית"
עלינו כעת לחשוב,לתכנן,לייצר,להמציא ממערכות חינוך,בריאות,תחבורה,ביגוד-הכל חדש.
בעיקר: חומרים חדשים: חומרי מזון ובנייה: הם יהיה אבני הייסוד בבניית העולם הבא.
החומרים האלו לא יהיו עשויים ממיחזור עודפי הזבל הקיימים. הם יהיו חומרים חדשים שאינם מתכלים
הם גם לא חייבים להיות גשמיים, הם יכולים להיות תודעתיים,וירטואליים.

מי שיודעים מהם אותם חומרים חדשים הם הילדים: כי בתסריט שלהם הם כבר חתמו על להמציא אותם.
תודעת העל יכולה להוריד לנו מידעים אודות החומרים האלו, כי תודעת העל היא המחשב המרכזי של הבריאה ושם נאגר כל הידע: כולל הידע שטרם מומש במציאות,אבל ידוע ברובד תיאורטי. מי שיתחבר לילד הפנימי שלו ,יכול לדעת מהו הייעוד שלו ,מה חלקו בפיתוח אותן המצאות.

לכן, כל כך חשוב שאנחנו-דור האמצע, הדור שחי בתפר שבין העידנים, ניתן לילדינו במה שתאפשר ותעודד אותם לממש את הייעוד שלהם.
העתיד של האנושות תלוי בהם. עליהם להוביל את בריאת העולם, מתוך ידיעה שבכוחם לברוא מציאות
ואיך יידעו זאת אם נשטוף להם את השכל בשינון חומר לימודי לא רלוונטי ונסמם אותם בריטלין?

***

האינטליגנציה המובנית בצמחים ובבעלי חיים

האינטליגנציה המובנית בצמחים ובבעלי חיים

 

"העץ הוא הנכס היחיד שצומח כל הזמן" / ארנון בוך

העץ היה במשך מאות שנים מקור העושר בקרב משפחות אצולה. היום הוא מהווה אלטרנטיבה חדשה וירוקה לאפיקי ההשקעה המיושנים, המייצרת אחוזי תשואה יפים לאורך שנים. הכלכלן ארנון בוך מראיין את עו"ד מיקי שמואלביץ', איש השקעות חובק עולם, אשר מספר על המגמה החדשה, הרווח הצפוי למשקיעים והתוכנית הנבנית עבור הישראלים. הכסף, אולי לא תאמינו, אבל כן צומח על העצים


צפו בסרטון » Freeing energy from the grid  אנרגיה חופשית פיתוח מדעי מציג    ב TED


צמחים מנגנים: הצמחים תמיד השמיעו קולם. זה רק אנחנו עם התודעה המוגבלת שלנו, שלא יכולנו לשמוע אותם עד עכשיו. הטכנולוגיה המפותחת היא כלי עבורנו להבין שכולם צמחים, בעלי חיים, בני אדם, כולנו רשת אנרגטית אחת, ולכולנו זכות קיום באותו בית הגידול.

צפו בסרטון » Singing Plants at Damanhur

***

החיים המסתוריים של הפלנגטון – סרט מקסים מנקודת ראותו של דג

צפו בסרטון » The secret life of plankton

***

דוגמאות יצירתיות לחיים אקולוגיים עירוניים:

***

שתילה של צמחי אוויר במרחב הביתי העירוני.  אין להם שורשים, לא צריך להשקות אותם הרבה וגם לא לשתול בעציץ.

סרטון חשוב שממחיש איך הזבל שלנו הורג את הציפורים

 יפן, שנה אחרי הצונאמי: "זה ניסוי וטעייה"  שנה לאחר שהכה בה הצונאמי וגרם למשבר גרעיני, נמצאת יפן בעיצומו של מבצע טיהור רדיואקטיבי חסר תקדים. "בצ'רנוביל נטשו את האדמה, אנחנו לא נוותר", הבטיח שר הסביבה, אך תושבת מתארת את תהליך הניקוי כמרדף חתול ועכבר שבו מזיזים קרינה ממקום למקום.

טיהור יפן מקרינה רדיואקטיבית : האם אפשרי?  "משמעות הטיהור היא שאנחנו רק מזיזים את הזיהום ממקום למקום. אנחנו יכולים לפחות להרחיק אותו מהאנשים, אבל לעולם לא נוכל להיפטר ממנו לחלוטין". מסביר קזואקי איג'ימה, מומחה לקרינה בסוכנות היפנית לאנרגיה אטומית, המפקחת על מיזמי הניקוי

***

דיי לריסוס האדמה בחומרים כימים


לסיום, ממליצה מאוד לצפות בסרט באורך המלא ובתרגום לעברית: אורחים מהכוכב הירוק the beautiful green

הסרט מתאר את ביקורה של מילה, אורחת מהכוכב הירוק, קורותיה בכדה"א, והשינוי התודעתי שהיא מחוללת באנשים סביבה.

צפו בסרטון » The Green Beautiful

ניתן להזמין את סדנת "אקולוגיה עירונית עתידנית" לקבוצות מעל 10 אנשים, ו/או הרצאה פרונטלית (לקבוצה) הכוללת מלבד מידע והאזנה לתקשורים גם צפייה בסרט: הנפילה הגדולה ודיון בהבנות העולות ממנו. (סרט החוקר את סיבת התפרקותה של תרבות הציוויליזציה האנושית בשנת 2012, מנקודת מבט של ארכיאולוג בשנת 2210).

לפרטים  צור קשר


 

צפו בסרטון » Water, Energy, and Life: Fresh Views From the Water's Edge

ככה זה נראה כשכדה"א מקיא מתוכו עודפי אש שאמא אדמה איננה מסוגלת להכיל

8 תגובות בנושא “אקולוגיה עתידנית עירונית”

 1. אני שותף, כידוע, לגישה של ריכוז המאמץ האנושי בסביבה העירונית וּבפיתוח הפוטנציאל האדיר שלהּ.
  לא הייתי מרחיק לכת לוויתור על האפשרות להשפיע על גורל הטבע שמחוץ לֶערים גם באופן ישיר, אם כי במידה מוגבלת, כמובן.
  יש דוגמאות רבות ויפות לתיקון, שיקום וכיוב'.
  גם אם ניצור ערים אקולוגיות למופת, הן לא תהיינה מנותקות מהטבע שמסביב.
  כרגע אנחנו בוודאי תלויים בטבע שמסביב.
  בכל-זאת, ברור, שהכי חשוב להפוך את הֶערים למוקדים, המיטיבים עם יושביהם ועם סביבתם הטבעית.

 2. Favorite Ecovillage Videos Online

  I. Online Videos of Ecovillages in Europe & the Middle East

  1. Intentional Community-Style Ecovillages in Europe/Middle East

  * Findhorn, Scotland:
  (1) “The Findhorn Ecovillage” (1:56 minutes)
  http://www.youtube.com/watch?v=RH7khKVgbgg&feature=channel

  (2) “Living in Future, #7 – Findhorn” (5:27 minutes)
  http://www.youtube.com/watch?v=fwVpgR5ZtFM&NR=1

  * Cloughjordan, Ireland:
  (3) “Cloughjourdan Ecovillage” (6:49 minutes)
  http://www.youtube.com/watch?v=X2rV_dKZPoc&feature=related

  * Lammas, Wales (after the first part, about Holsfield community)
  (4) “Living in the Future – #9 – Holsfield & Lammas” (10:27 minutes)
  http://www.youtube.com/watch?v=ClNk-DL0Vec&feature=related

  * BedZed (Beddington Zero Energy Project), England
  (5) “Zero Emission Homes” (1:53 minutes)
  http://www.youtube.com/watch?v=XkenbQoDV4w&feature=related

  (6) “ BedZED – Beddington Zero (fossil) Energy Development” (2:45 minutes)
  http://www.youtube.com/watch?v=TFrqRJbCmIQ

  * Tinker’s Bubble, England
  (7) “Living in the Future Episode 06 – Tinkers Bubble” (3:55 minutes)
  http://www.youtube.com/watch?v=3jz7UXTDkfo&feature=fv

  * Torri Superiore, Italy
  (8) “At Torri Superiore” (3:36 minutes) [Italian language]
  [Footage of exterior of buildings only]
  http://www.youtube.com/watch?v=TlBrWATh6Rw&translated=1

  * Damanhur, Italy:
  (9) “Damanhur Part 1: An Introduction” (5:52 minutes)
  http://www.youtube.com/watch?v=uT01li3EZQU&feature=related

  (10) “Damanhur Part 2: The Temple of Mankind” (10:53 minutes)
  http://www.youtube.com/watch?v=qubnGpGjfns&feature=related

  (11) “The Temples of Humankind” (4:58 minutes)
  http://www.youtube.com/watch?v=nhBbB-K-nIg&feature=related

  * Rodnoye, Russia
  (12) “Life in Eco-village”(4:09 minutes)
  http://www.youtube.com/watch?v=EjdRxCmPJsk&feature=PlayList&p=816C3AEAE6AAD08F&playnext=1&playnext_from=PL&index=7

  2. Sustainability Education-Style Ecovillages in Europe/Middle East

  * Center for Creative Ecology/Kibbutz Lotan, Israel
  (13) Kibbutz Lotan (7:50 minutes [CCE info ends at 4:20 minutes)
  http://www.youtube.com/watch?v=_yz6ggl03_0

  II. Online Videos of Ecovillages in the US:

  1. Intentional Community-style ecovillages in the US:

  * Dancing Rabbit, Missouri:
  (1) “Dancing Rabbit Ecovillage: An Introduction” (3:43 minutes)
  http://www.youtube.com/watch?v=iobyEjlV9AM

  (2) “Dancing Rabbit’s 10-year celebration (5:18 minutes)
  http://www.youtube.com/watch?v=w0WyvlNjeY4&feature=channel

  * EcoVillage at Ithaca, New York:
  (3) “EcoVillage at Ithaca – Back to Basics” (9:11 minutes)
  http://www.youtube.com/watch?v=aKodvWUcTYI&feature=PlayList&p=4693D65AC1FD2553&playnext=1&playnext_from=PL&index=19

  (4) “Living in an Ecovillage: What It’s Like” (9:44 minutes)
  http://www.youtube.com/watch?v=ovE6FbGawW4&feature=PlayList&p=4693D65AC1FD2553&playnext=1&playnext_from=PL&index=20

  * Los Angeles Eco-Village, California:
  (5) “TAVIS SMILEY | Eco-Village | PBS” 3:44 minutes
  http://www.youtube.com/watch?v=1DKjQY-h7fA

  (6) “Los Angeles Eco-Village” (2:38 minutes)
  http://www.youtube.com/watch?v=j4Bw9SZEjLA

  * Earthaven Ecovillage, North Carolina:
  (7)“Earthaven’s off-Grid Power,” Invention Nation TV (6 minutes)
  http://www.youtube.com/watch?v=C7udAPebTnU&feature=related

  (7.5) Frequency555 video about Earthaven (8 minutes)
  http://www.youtube.com/watch?v=wexOxmek1O8

  * Twin Oaks, Virginia:
  (8) “Twin Oaks Commune Still Draws Members After 40 Years” (3:28 minutes)
  http://www.youtube.com/watch?v=7HffKdrLz1k

  (9) “Twin Oaks” (10:38 minutes)
  http://www.youtube.com/watch?v=XTwJz8c4wcY

  * La’akea, Hawaii

 3. GrabaFruit: יודע חקלאי פיקח. אפליקציה לאיתור מקורות מזון לליקוט/חליפין/קנייה. יש לכם עץ קלמנטינות בחצר ותרצו להחליף/למכור תוצרתו? רוצים ללקט כף אווז לסלט ולא יודעים איפה יש? : הנה לכם הכלי הטכנולוגי לעשות זאת. ככל שרבים מאיתנו יסמנו מקומות עם עצי פרי/עלים לליקוט, כך נתרום וניתרם כולנו מהשפע.
  אוהבים פירות וירקות אורגניים? מצאתם איפה ללקט שפע ותרצו לשתף אחרים איפה יש מה? רוצים לשלם על זה תמורה בביטקוין? אפליקציה ישראלית חדשה מאפשרת לכם להשיג אותם ישירות ממגדלים חובבים בצורת סחר חליפין או רכישה סטנדרטית. כך, תוכלו לחסוך בהוצאות המזון במקום לשלם מחירים גבוהים ברשתות השיווקhttp://www.calcalist.co.il/internet/articles/0,7340,L-3620399,00.html

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *